Przycisk klawiatury - jak go zrobić


(system) #1

Czy mógłby mi ktoś pomóc w zrobieniu w photoshopie przycisku klawiatury?

Normalny, prosty, bez dodatków przycisk jak w klawiaturze.....


(Phobos64) #2

Rysujesz kwadrat z zaokrąglonymi rogami, opcje mieszania, faza i płaskorzeźba, dajesz wartość, powiedzmy 20px. Rysujesz kolejny troszkę mniejszy, opcje mieszania, faza i płaskorzeźba, ustawiasz na wewnętrznie dajesz duże wygładzanie i rozmiar, prostokąt robi się "wklęsły" potem podciągasz go troszkę do góry, centrujesz, i wychodzi np takie coś.

66116923qz6.jpg

Prawie identycznie to wyjdzie z zabawą z gradientami, a jeśli się jeszcze pędzelkiem przejedzie i dorobi odblaski i dorzuci jakąś fakturę temu klawiszowi może wyjść identycznie z realnym :wink:


(Jaroslaw Nijakowski) #3

Prosty klawisz klawiatury

Utwórz nowy dokument powiedzmy 200x200, o ciemnym grafitowym kolorze.

Za pomocą narzędzia Rounded Rectangle Tool / [Prostokąt Zaokrąglony (skrót: U)] (Wartość Radius/zaokrąglenie 10)narysuj kwadrat (ułatwisz sobie robotę przytrzymując Shift )

4c8661287a85da60.jpg

Przytrzymaj CTRL i naciśnij na warstwę z narysowanym kwadratem przez co go zaznaczysz. Następnie wybierz polecenie select modify contract / zaznacz zmień zawężenie wpisz wartość ok. 20 i OK.

Dalej wybierz polecenie select modify smooth / zaznacz zmień wygładzenie, wpisz wartość 10 i OK.

Utwórz nową warstwę (CTRL + SHIFT + N) i zaznaczone miejsce zamaluj na biało („wiadrem” – G :P)

(dalej możesz sobie chwilowo ułatwić prace poprzez odznaczenie widoku warstwy z dużym kwadratem za pomocą ikonki oka obok warstwy z nim)

Mając zaznaczoną warstwę z mniejszym kwadratem wybierz funkcję edit transform warp / edycja przekształć zniekształć mniej więcej w ten sposób:

60d5ee25ae47427d.jpg

(tutaj już włącz widok warstwy z dużym kwadratem)

Zaznacz warstwę z dużym kwadratem i wybierz polecenie layer layer style blending options / warstwa styl warstwy opcje mieszania z listy po lewej wybierz bevel and emboss / faza i płaskorzeźba i ustaw parametry tak:

26bb221586975ef7.jpg

Potem możesz dodać literkę czy jakiś symbol i opcjonalnie cień pod przyciskiem i wygląda mniej więcej to tak:

5b64f0a6c1f20957.jpg


(Phobos64) #4

Ogólnie prościej by to było zrobić w Illustratorze i użyć gradientów. Ale to może to tylko takie moje zamiłowanie do wektorówek :wink:


(Blotny) #5

Nie zawężanie, tylko zwężanie,

I tu nie zniekształć, tylko wypaczenie.

A tak, to tutek b. dobry po małych poprawkach ciekawe efekty wychodzą:

f_Beznazwy1kom_6d72ee6.jpg