Przycisk na klawiaturze numerycznej uszkodzony

Mam laptopa Lenovo od roku czasu i mam jeszcze na niego 2 lata gwarancji. Dziś mi się urwał klawisz na klawiaturze numerycznej z cyferką 7. Pod nim są takie dwa białe zaczaski, które zachacza się o blaszki na klawiaturze laptopa. Niestety jeden ten zaczask ułamał mi się w tym miejscu akurat, w którym zachacza się o te blaszki.

Teraz po tym klawiszu mam jedynie taką dziure i taki gumowy „dzyndzelek” wystający, które jak wcisne to normalnie cyferka 7 się wpisuje. Jednak denerwuje mnie to, że nie moge tego klawisza teraz zamontować przez ten ułamany zaczask :frowning: :frowning: Kupiłem dziś klej super power mini 1g i spróbuje to przykleić ten zaczask żeby był cały i dało się go wpiąć w te blaszki ale niewiem czy się da to skleić :frowning: :frowning:

Możecie mi jakoś w tym pomóc ? Coś doradzić, czy są jakieś sklepy gdzie moge kupić taki jeden zaczask ? albo coś ? Prosze doradźcie mi coś konkretnego.

Nie kombinuj ino serwis cię ratuje klawiatura do wymiany kumpel miał ten sam problem ale kombinował i stracił gwarancję.Jak uznają że z twojej winy to za nową klawiaturę zapłacisz ale gwarancje będziesz miał

Poszukaj na Alledrogo - może ktoś akurat ma do sprzedania taki klawisz z uszkodzonej klawiatury. Swego czasu kupiłem jeden klawisz do mojego ASUSa za 5 zł + przesyłka (znaczek pocztowy).

Serwis też jest jakimś wyjściem ale dosyć kosztownym.

A za sam pomysł kradzieży klawisza ze sklepu komputerowego najchętniej powiesiłbym Cię za… :evil:

:roll:

A jest gdzieś na allegro możliwość kupienia klawisza z cyferką 7 do laptopa Lenovo G550 ? Oczywiście klawisza razem z zaczepem do tego klawisza ?

Bo szukam i nie moge znaleść :frowning: - możecie pomóc ? - Bardziej by mnie interesował tylko sam ten zaczep plastikowy do klawisza, bo klawisz to mam. Tylko zaczep plastikowy jest złamany, który by mi był potrzebny.

I czy trzeba być zalogowanym na allegro, żeby kupić ten klawisz z zaczepem ?

Chyba coś takiego: Klik

Jeżeli sam klawisz nie jest uszkodzony, to może zaczep pasowałby z jakiejkolwiek klawiatury niskoprofilowej. Nie wiem jak wygląda mechanizm w klawiaturze G550, ale z tego co zauważyłem, np. w netbookach msi (znajoma zakupiła niemiecką wersję gdzie Y z Z były zamienione miejscami, trzeba było strzelić podmiankę), czy lapkach Acer (kuzynce przestała działać część klawiszy, więc się klawiaturę rozbierało by sprawdzić czy jakiś syf się nie zagnieździł), to sam mechanizm/zaczep trzymający klawisze wygląda na niezmienny/identyczny niezależnie od modelu lub firmy komputera przenośnego, a przynajmniej jest on stosunkowo często powtarzalny (acer i msi to nie ta sama firma ;)). A jak wyglądał w wymienionych wypadkach, dwie krzyżujące się kształtki plastikowe (jak w nożyczkach), z cyplami na krawędziach, ich zewnętrznej stronie.

W razie czego, jakbyś nie mógł znaleźć tego czego szukasz konkretnie do G550, to możesz spróbować odnaleźć pasującą część z innego notka, a ta strona może Tobie w tym pomoże.

Pojedyncze klawisze kupic mozna na stronie www.klawiszedolaptopa.pl , dobra obsluga i szybka wysylka.