Przycisk "power" na klawiaturze

Siema.

Na mojej klawiaturze ten przycisk znajduje się bardzo blisko strzałek i entera. Czasami gdy nie trafię w enter lub strzałkę niechcący wciskam “power” i komputer się wyłącza, i muszę czekać parę minut aż się włączy. Czy istnieje możliwość wyłączenia tego przycisku, czyli jak nacisnę to się nic nie stanie? Ale jednocześnie chcę by przycisk znajdujący się na obudowie komputera mógł nadal wyłączać kompa.

Pozdrawiam,

Tylko rozbierając klawiaturę i wkładając tam kawałek plastiku, lub podklejając go kropelką.

Możesz również kupić nową klawiaturę, np. A4Tech Stilo CAB, któr ma normalny układ klawiszy o normalnej wielkości klawiszach i wszystkie na swoim miejscu.

W XP Panel Sterowania > Opcje zasilania > Zakładka ‘Zaawansowane’ > ‘Przyciski zasilania’ na dole karty.

Ustaw na “Nic nie rób”. Inaczej nie zrobisz…

Tu screen jakby co :slight_smile: : http://img291.imageshack.us/img291/5291 … 342me7.jpg

EDIT: Ta metoda uniemożliwi Ci wyłączenie komputera za pomocą przycisku na obudowie (właśnie).

Ta metoda, choć elegancka, uniemożliwi wyłączanie komputera za pomocą przycisku zasilania w obudowie. :expressionless:

Jak wygląda sytuacja pod Windowsem 98/Me ? Tam nie ma opcji “przyciski zasilania” jak w XP ? Jak je można wtedy wyłączyć ?

wchodzisz w panel sterowania :stuck_out_tongue:

Mi chodzi o to, że nie mam w ogóle pod Win 98 tych opcji, które zaznaczone są na obrazkach (w poście powyżej).

Jeśli to normalny klawisz to spokojnie powinien się dać wyjąć - potem tylko zakleić czymś to miejsce i gitara :smiley:

Każda z nowych klawiatur ma dodaną płytę ze sterownikami gdzie można sterować wszystkimi dodatkowymi przyciskami, poszukaj tam. Chyba, że masz XP i stery zainstalował system to wtedy nie masz tych opcji.