Przycisk SLEEP jak wyłączyć w windows 7?

Ten temat był wiele razy poruszany ale na XP i Viscie a w windows 7–>panel sterowania–>zasilanie nie ma opcji wyłączenia go…

PS: tylko nie dawajcie rad typu “zaklej go” :smiley:

zapewne czestop na niego klikasz gdy chcesz wylaczyć komputer a tu wciskasz sleep?

nie wiem jak to wylaczyć nie bawilem sie ale wiem ze w Viscie wiec pewno w win7 tez mozna zastapic odrazu w menu a nie w tym obok rozsuwanym gdzie masz przycisk “sleep” i “lock” na “shutdown” i “lock” :wink:

a wiec

Control Panel -> Power Options" tam w “Change plan settings” przy tym planie zarządzania energią który masz wybrany ->

Klikamy “Change advanced power settings” i w otwartym oknie na “Power buttons and lid” i tam zmieniasz na “shoutdown”

Może takie coś. Kliknij na tą ikonkę baterii w pasku zadań i kliknij “więcej opcji zasilania”. Potem na tym bocznym (białym) panelu kliknij “Wybierz działanie przycisków zasilania”. Otworzy ci się aplet “Definiuj przyciski zasilania i ochronę hasłem”. Masz tam opcję “po naciśnięciu przycisku uśpienia” i obok są dwie listy rozwijane nastawione na “Uśpij”. Na obu wybierz “Nic nie rób”. Kliknij “Zapisz zmiany” i zamknij okno “Opcji zasilania”.