Przycisk włączania/wyłączania - Jak ustawić "Zapytaj..."?

Witam,

mam zagadkę, mam windows 7 i chcę ustawić, aby po wciśnięciu przycisku Włączania / wyłączania komputera nie zamykał kompa tylko zapytał mnie co robić… Chodzi o to, że mam pilot do kompa i często jak idę spać to nie chce go usypiać (tak ustawione jest teraz na wyłącznik) tylko go zamknąć, a czasami chcę go tylko Hibernować. I tutaj chce, aby po wciśnięciu przycisku zasilania zapytał mnie co zrobić (uspać, hibernacja, zamkniecie systemu).

Mam Win 7 po Niemiecku dlatego tutaj taki problem z ustawieniem. :confused: Dobrze byłoby gdyby były screeny. :slight_smile: Z góry dziękuję za pomoc. Jest mi to potrzebne jak najszybciej (noc się zbliza). :stuck_out_tongue:

PS. Przeważnie po oglądnieciu filmu muszę wstawać z łóżka (a po 2 godzinnym leżeniu już się nie chce) i myszką zamykać system. :confused: W pilocie mam strzałki do wybierania więc wybranie hibernacji/uspania/wylaczenia nie bedzie problemem. :]

patrz jakie to proste http://www.trochetechniki.pl/Windows-7- … ,1603.html. powodzenia :smiley: tak przy okazji zdaje mi sie ze przez windows update morzesz spolszczyc system

kosti1

Wydaje mi się że nie do końca zrozumiałeś intencje autora wątku. A spolszczyć można wersję Ultimate.

Może inaczej zainstaluj Media Player Classic>klik prawym na okno w czasie oglądania filmu>after playback i masz do wyboru>zamknij,wstrzymaj,hibernacja,wyloguj.

Jeśli chcesz sobie ułatwić życie polecam skróty klawiaturowe z ikonami do poleceń w CMD :slight_smile: poczytaj :slight_smile: utwórz nowy skrót do polecenia, wpisz w poleceniu :

shutdown /h

i zapisz jako skrót na pulpicie, następnie we właściwościach ustaw sobie skrót klawiatury do tego polecenia - w przykładzie opcja hibernacji :wink: :slight_smile: prostszej metody nie widzę :slight_smile: Pozdrawiam :slight_smile:

I tutaj pojawia się problem. :confused: Mogę prosić o Screeny jak ustawić te skróty klawiatury?

Instalacja nowego oprogramowania mnie nie interesuje, pozostaje przy tym co mam. Ale tutaj także byłby problem, bo nie ma (chyba) jednego odtwarzacza filmów który odtworzy wszystkie dostępne formaty. :slight_smile: Ja mam około 3 odtwarzaczy, bo nie wszystko chodzi mi w 1. :]

I tu się mylisz,Real Alternative +MPC+7CodeckPack , otworzysz prawdopodobnie wszystkie formaty.