Przycisk z klawiatury odskoczył/wypadł ze swojego miejsca


(Michu968) #1

Cześć. Dzisiaj jakimś trafem odskoczył przycisk "i" xD Ten przycisk dziwnie sie wkłada, bo go wkładam i naciskam na tą "tylnią" część klawsza, to odskakuje. Zdjęcia:

http://screenshooter.net/6921293/ybhlnat

http://screenshooter.net/6921293/sgschqu

http://screenshooter.net/6921293/lqkowve


#2

Cirmius , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038


(Liiv002) #3

Masz płaską klawiature, zaczepy na scissorach, będzie ciężko go znowu wsiadzić w to miejsce. Sprawdź czy to wygląda tak samo jak na tym obrazku, tam masz cały mechanizm działania.

http://xahlee.info/kbd/ikm/laptop_keybo … nism_2.jpg


(Michu968) #4

@liiv tak, tylko ze to jest na przycisku, nie na klawie


(mmm7mmm) #5

założenie z powrotem jest trudne ale możliwe…mi się kiedyś udało. proponuje na początek przestudiować prawidłowe złożenie klawisz. później składamy go a ostatnie dociśniecie wykonujemy dzięki podłożeniu pod niego nożyka, karty kredytowej etc. - umożliwi to zaskoczenie ząbków.


(Michu968) #6

Moge prosic o linka, gdzie moglbym to przestudiowac xD? Albo opisać to dokładnie jak mam zrobic?


(mmm7mmm) #7

no cóż, nie podam ci linka bo nie znam takiego…ja podglądałem układ pozostałych klawiszy. ale napiszę tak jak umiem: masz klawisz, dwa plastikowe zaczepy no i kompa. w komputerze są haczyki a w klawiszu zaciski. na początek pobaw się dwoma plastikami, sprawdź jak je skrzyżować poprawnie - tzn. tak, by zazębiały się całkowicie.

ja zrobiłem tak:

  1. jeden zaczep przymocowałem do klawisza,

  2. dopasowałem drugie ‘rusztowanie’ do pierwszego, nie mocowałem z klawiszem

  3. założyłem wszystko na haczyki w komputerze,

  4. wsadziłem nożyk pod górną (nie połączoną część ) klawisza i mocno docisnąłem. zaskoczyło…

wybacz, nie umiem dokładniej tego opisać. prawda jest taka, że procedura jest banalna ale wymaga pewnej sprawności manualnej i trochę cierpliwości.