Przycisk zgłaszający posta niezgodnego z regulamienm

Siema!

Zastanawiam się czy można by zrobić coś takiego, aby przy postach był przycisk pozwalający na zgłoszenie adminowi że post narusza lub łamie regulamin? Prośba moja wiąże się szczególnie z częstymi ostatnio spamującymi botami na naszym forum. Chyba że jest jakiś sposób pozwalający na szybkie powiadomienie admina, ale ja o nim nie wiem?

Było o tym na forum wiele razy, wszyscy doszli do wniosku, że to - w chwiuli obecnej - zły pomysł.

  1. Klikanie dla żartu

  2. Powstaje nowy skrypt forum i do obecnego nie będzie wprowadzanych żadnych zmian.

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … %B3aszanie

młodszych tematów nie mogłem znaleźć, ale są :slight_smile:

rss A jak w takim razie szybko poinformować admina o poście łamiącym regulamin?? Bo ja szukam postu jakiegoś admina lub moda i dopiero wtedy wysyłam PW, ale jest to troche męczące.

Za klikanie dla żartu ostreżenie lub ban!! A przycisk był by tylko i wyłącznie dla zarejestrowanych userów.

Moim zdaniem to był by dobry pomysł

SzymSzejdi , takie rozmowy już były podejmowane.

  1. zgłaszać na SB

  2. z wszystkimi hackami wstrzymajmy się do nowego forum.

Co to jest?

I prawidłowo by było :stuck_out_tongue:

Uważam, że to taka sama sprawa jak z postami - może user napisać ‘pusty’ post lub bezsensowny ? Może …

Nie jest przed wysłaniem weryfikowana jego treść …

I w takim wypadku albo jest kasowany, a za powtórkę wygłupu jest warn .

Nie inaczej by mogło być w przypadku tegoż przycisku 8)

A jeszcze gdyby było malutkie textarea np. na max 255 znaków to można by tak po krótce podać powód :wink:

I ja podzielam to zdanie ;]

Albo jeszcze inaczej 8)

Zrobić tak, że “zgłoszony” post nie jest wysyłany do modka, tylko link do postu/tematu jest umieszczany w takiej rubryce/dziale/forum, które nosi nazwę “oczekujące zgłoszenia” itp.

Wtedy mod wchodzi do takiego działu i widzi linki (tak jak na vortalu dp - linki z “ostatnio na forum” ;])

Też by było fajne i unikalne :smiley:

Na stronie głównej (jeśli jesteś zalogowany :slight_smile: ) całkiem na dole jest taki miniczat ;]

To się właśnie nazywa

:wink:

x-awier dzięki, nie zauważyłem :wink:

nie mam zamiaru donosić na nikogo.

moderacja jest dość sprawna więc wszystkie posty łamiące regulamin są szybko eliminowane.

Ale niestety jesteś wyjątkiem na tym forum, więc taka modyfikacja byłaby wspaniałym prezentem dla niektórych… eee… użytkowników.

I to właśnie jest główna przyczyna, dla której

ta propozycja nie ma racji bytu.

Niestety - wszelakiej maści “żartownisiów”

na tym forum nie brakuje.

asterisk ale czym się różni klikanie dla żartu w taki przycisk od pisania postów łamiących regulami? Wiadomo że znajdą się tacy których będzie korcić, ale przecież im też można dać ostrzeżenie za takie wygłupy.

A jeżeli możliwość klikania w ten przycisk będą mieli tylko zarejestrowani użytkownicy ograniczy to ilość takich “dowcipnisiów”

Zresztą nie widzę powodu dla którego ktoś nie miał by, dla żartów, pisać do wszystkich adminów i modów na PW podając liknki do “normalnych” tematów i pisać że łamią regulamin.

A może byś całe zdanie przeczytał? Co ono ma wspólnego z “wszelakiej maści żartownisiami”?

A moze byś tak zastanowił się nad różnicą między “żartowniś” a żartowniś ?

Po prostu - taki przycisk byłby właśnie

których ja nazwałem “żartownisiami”.

Mało tego - w sytuacji, gdy ktos zostanie ukarany za

nadużycie, znowu zaczna się następne wojenki,

Ano tym, ze najprawdopodobniej gwałtownie przybędzie spraw do

rozpatrzenia, które znaczaco utrudnią zajmowanie się działaniami

merytorycznymi.

Nie mówiąc o tym, ze szybciej kasuje się posta :slight_smile:

Ech, nadal nie przeczytałeś :slight_smile:

Nie pisałem o ludziach, którzy będą klikać dla “żartu”, tylko tych, którzy zasypują ShoutBox donosami…

Rzecz całkiem niepotrzebna. Od utrzymywania porządku na forach sa Moderatorzy, którzy na tym forum działają z tego co zauważyłem, dość sprawnie i skutecznie.

Kolejne utrudnienie dla Moderatorów. Musieliby, oprócz i tak dużych obowiązków, zajmować się jeszcze osobami które klikają dla żartu.

Stwarzanie moderatorom niepotrzebnej roboty. Najpierw by musiał przeszukać ten dział wymyślony przez Ciebie, a potem i tak by musiał przeglądnąć WSZYSTKIE inne tematy na forum, bo przecież nie wszystkie złe posty byłyby zgłoszone.

Zresztą, o tym czy posty sa niezgodne z regulaminem decydują Moderatorzy, nie użytkownicy i tak powinno zostać.

o tym decyduje sama treść regulaminu. :slight_smile:

Nie wiem, po co kontynuuować tę dyskusję, były podobne wiele razy i odpowiedź wszędzie była taka sama: CZEKAĆ na nowy skrypt forum.

Jak sam dobrze wiesz (a może i nie) nie zawsze tak jest :slight_smile:

Dyskusja ta ma związek z nowym forum, ponieważ funkcja ta może, bądź nie, znaleźć się w nowym forum.

przycisk by byl dobrym rozwiązanie jak by nie było tylu pajaców co sprawia im przyjemność zadzierać z moderacją :wink:

Mozna by wprowadzić taki przycisk dla zarejestrowanych i np. powyżej iluśtam postów (20,50,100)(tacy są już mniej konfliktowi)