Przyciski myszy się zwalniają


(kurzel131) #1

Witam mam taki problem, przykładowo zaznaczam tekst trzymając lewy przycisk myszy ten się po chwili mimo nie zwalniania palca z myszy sam odłącza, przez co zaznaczanie tekstu jest przerywane i zaczyna się od jego połowy. Inny przykład gram sobie w counter 

strike strzelam ogniem ciągłym i na podobnym przykładzie broń się zacina, ok jest realizm, ale bez przesady. To wina wieku myszy czy coś wleciało??.


(Javapraca) #2

To chyba wina myszy. Podobno styki od przyciskow myszy mozna latwo i tanio wymienic. Mozesz tez sprobowac je przeczyscic.


(scripter1) #3

Najprawdopodobniej masz już wygniecione mikrostyki w myszy (zapewne od CS’a i podonych).

W myszach są montowane zwykle takie mikrostyki: http://obrazkowy.esports.pl/users/rostek/poradnik01/09_styki01.jpg

Są one niby rozbieralne ale nie sądzę aby czyszczenie coś dało a przy rozbieraniu łatwo uszkodzić jego obudowę lub zgubić blaszkę ze środka lub sprężynkę.

Nie wiem jak z dostępnością takich mikrostyków ale jako że w przynajmniej większości są takie same można prze lutować z innej starej myszy jeśli w niej nie były tak zużyte.

Ewentualnie możesz jeszcze mieć w systemie jakiś syf który w efekcie powoduje takie mankamenty w działaniu myszy.

Nie zaszkodzi profilaktycznie przeskanować dobrym antywirusem oraz AdwCleaner’em.


(kurzel131) #4

W rejestrze można chyba tylko co najwyżej przyciski myszy zamienić, mysz ma chyba ze 3 lata, po skanowaniu to samo. Same styki czym spirytusem? znajdują się wewnątrz myszy czyli cała do rozkręcenia?.


(scripter1) #5

Mało tego że całą mysz musisz rozkręcić to jeszcze musisz rozłożyć same mikrostyki (te co masz na fotce z mojego linka post wyżej, widać tam takie małe zaczepy na bokach które łatwo się ułamują) jak chcesz przeczyścić styki, inaczej czyszczenie nic nie da i nie ma sensu.

Co do samego czyszczenia to najlepszy jest alkohol izopropylowy (IPA), spirytus ma za dużo zanieczyszczeń.


(kurzel131) #6

Czyli chodzi o te metalowe końcówki? na patyczek do uszu można, by nalać tylko teraz, gdzie ja to zdobędę ? Bo ja słyszałemtylko o alkoholu metylowym i etylowym.


(JNJN) #7

A może zainwestuj w nową mysz?


(scripter1) #8

Bez problemu kupisz to na Allegro (http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=alkohol+izopropylowy&search_scope=wszystkie+działy&bmatch=seng-v6-p-sm-isqm-4-e-0113) do wyboru w pełnej gamie pojemności opakowań (od 50ml aż do 30L) w zależności od potrzeb, w sklepach chemicznych oraz z artykułami dla elektroników też powinni to mieć.

Jeśli masz płytę czyszczącą z płynem lub kasetę czyszczącą magnetofonową/VHS z płynem to tym płynem też na 90% będzie właśnie IPA, ze względu na wysoką czystość jest on świetnym środkiem czyszczącym powszechnie stosowanym tam gdzie nie może być żadnych pozostałości i wymagane jest aby płyn nie był agresywny (elektronika, optyka itp).