Przyciski myszy się zwalniają

Witam mam taki problem, przykładowo zaznaczam tekst trzymając lewy przycisk myszy ten się po chwili mimo nie zwalniania palca z myszy sam odłącza, przez co zaznaczanie tekstu jest przerywane i zaczyna się od jego połowy. Inny przykład gram sobie w counter 

strike strzelam ogniem ciągłym i na podobnym przykładzie broń się zacina, ok jest realizm, ale bez przesady. To wina wieku myszy czy coś wleciało??.

To chyba wina myszy. Podobno styki od przyciskow myszy mozna latwo i tanio wymienic. Mozesz tez sprobowac je przeczyscic.

Najprawdopodobniej masz już wygniecione mikrostyki w myszy (zapewne od CS’a i podonych).

W myszach są montowane zwykle takie mikrostyki: http://obrazkowy.esports.pl/users/rostek/poradnik01/09_styki01.jpg

Są one niby rozbieralne ale nie sądzę aby czyszczenie coś dało a przy rozbieraniu łatwo uszkodzić jego obudowę lub zgubić blaszkę ze środka lub sprężynkę.

Nie wiem jak z dostępnością takich mikrostyków ale jako że w przynajmniej większości są takie same można prze lutować z innej starej myszy jeśli w niej nie były tak zużyte.

Ewentualnie możesz jeszcze mieć w systemie jakiś syf który w efekcie powoduje takie mankamenty w działaniu myszy.

Nie zaszkodzi profilaktycznie przeskanować dobrym antywirusem oraz AdwCleaner’em.

W rejestrze można chyba tylko co najwyżej przyciski myszy zamienić, mysz ma chyba ze 3 lata, po skanowaniu to samo. Same styki czym spirytusem? znajdują się wewnątrz myszy czyli cała do rozkręcenia?.

Mało tego że całą mysz musisz rozkręcić to jeszcze musisz rozłożyć same mikrostyki (te co masz na fotce z mojego linka post wyżej, widać tam takie małe zaczepy na bokach które łatwo się ułamują) jak chcesz przeczyścić styki, inaczej czyszczenie nic nie da i nie ma sensu.

Co do samego czyszczenia to najlepszy jest alkohol izopropylowy (IPA), spirytus ma za dużo zanieczyszczeń.

Czyli chodzi o te metalowe końcówki? na patyczek do uszu można, by nalać tylko teraz, gdzie ja to zdobędę ? Bo ja słyszałemtylko o alkoholu metylowym i etylowym.

A może zainwestuj w nową mysz?

Bez problemu kupisz to na Allegro (http://allegro.pl/listing/listing.php?order=m&string=alkohol+izopropylowy&search_scope=wszystkie+działy&bmatch=seng-v6-p-sm-isqm-4-e-0113) do wyboru w pełnej gamie pojemności opakowań (od 50ml aż do 30L) w zależności od potrzeb, w sklepach chemicznych oraz z artykułami dla elektroników też powinni to mieć.

Jeśli masz płytę czyszczącą z płynem lub kasetę czyszczącą magnetofonową/VHS z płynem to tym płynem też na 90% będzie właśnie IPA, ze względu na wysoką czystość jest on świetnym środkiem czyszczącym powszechnie stosowanym tam gdzie nie może być żadnych pozostałości i wymagane jest aby płyn nie był agresywny (elektronika, optyka itp).