Przyciszony dźwięk w komputerze


(tweant) #1

Mój komputer po podłączeniu ma dziwne problemy z dźwiękiem i urządzeniami.

Dźwięk: Słychać prawy kanał. Lewy ledwo słyszalny. Ogólnie ściszyła się głośność systemu o 200% (wiatraki słychać głośniej niż muzykę na fulla). Zainstalowanie sterowników Realtek'a nic nie daje. Zazwyczaj ich nie instaluje bo to zwykłe śmieci. Nie jest to wina głośników - muzyka z innego źródła odtwarza się tak jak powinna.

Urządzenia: Komputer ma problemy z instalacją i rozpoznaniem urządzeń. Nie widzi nowej drukarki, wcześniej zainstalowanej Lumi (zawsze musiałem ją podłączać pod tylni panel. Pewnie chodzi o napięcie ale się na tym nie znam. Podczas podłączenia pod przedni panel nie synchronizacja nie działała. Teraz nawet po podłączeniu pod panel tylni Windows nie widzi telefonu). Inne telefony też nie chcą się zsynchronizować - jeśli w ogóle komputer je widzi.

Komputer był czyszczony ~tydzień temu, ale nie wpłynęło to na jego działanie. Po dzisiejszym podłączeniu komputera zaczęły dziać się takie cuda. Kable Audio HD są poprawnie wpięte i dociśnięte.

Jakieś pomysły?


(XMan) #2

Sprawdzałeś przywracanie systemu z wcześniejszą datą kiedy tych “cudów” nie było ?


(wesoly82) #3

Zobacz na płycie głównej czy kondensatory Ci nie powystrzelały (spuchły albo elektrolit nie wycieka) jakieś a jak masz możliwość to pożycz od znajomego inny zasilacz i zobacz czy dzieje sie to samo z pożyczonym zasilaniem.


(Agatonster) #4

tweant ,

Proszę zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.


(tweant) #5

Przywracanie systemu nie poskutkowało. Zobaczę jeszcze czy ten sam problem występuje po odpaleniu Ubuntu.