Przyczyna chwilowego zawieszenia pracy komputera

(mrduck89) #1

Podczas normalnego użytkowania komputera, a właściwie notebooka, kiedy to uruchomiona jest przeglądarka firefox, czy opera, wraz z gadu-gadu, następuję, i to dość często, chwilowa przerwa w pracy - zawieszenie komputera, co jest sygnalizowane, w systemie WIndows 7, obracającym się "okręgiem". Ponadto zauważyłem, że w momencie odtwarzania muzyki na youtube.pl, dzwięk na chwilę zaczął dziwnie brzęczeć, potem to ustało. Komputer - ASUS K50ID - jest prawie nowy, ma zaledwie pół roku. Wyposażony jest w dysk twardy Hitachi, GF GT 320M, Core 2Duo, 3GB RAM. Czy to może być wina dysku twardego, chociaż, że w trakcie uruchamiania siódemki nie włącza się scandisk?

(witek-pl) #2

Nie koniecznie... musiałbyś sprawdzić co powoduje zamuła, np: może go powodować antywirus. Najlepiej podziałać z otwartym oknem menadżera zadań (lub process explorer) i w momencie zamulenie zobaczyć jaki proces go powoduje (procentowy obciążenie CPU). U mnie dla przykładu czasem Opera powoduje chwilowe zwisy, po pobraniu pliku (sporadycznie nie często) czy też na pewnym odsetku stron.

(mrduck89) #3

No tak, ale to zawieszenie komputera to zdarzenie losowe nie jestem w stanie tego wyłapać. Jak sam pewnie wiesz, to w trakcie zawiechy nie da sie nic włączyć,a jak jeszcze do tego okno Menadżera zadań jest przykryte innym oknem, to z kolei nie da się nic zobaczyć. Pomysł dobry, tylko jak go wykonać? A może te procesy są gdzieś zapisywane, wtedy mógłbym takie coś przeanalizować.