Przyczyna spalonej karty graficznej?

Otóż tak posiadam komputer od 2 lat,przez ten czas nie miałem w nim ani jednej usterki,do czasu kiedy zainstalowałem Windows Vista Ultimate

po kilku uruchomieniach Windowsa(15-20) spaliła sie karta graficzna.I chciałbym zapytać co mogło być tego przyczyną?

Konfiguracja:

MSI K7N2Delta2

512Ram ddr(2x256)

Sempron 2500+

Winfast Leadtek GeForce PX6200TD(spalona)

Zasilacz Deer 350W

Raczej to nie jest wina Visty… napisz jakie masz chłodzenie, to mogło być przyczyną :roll:

jeden wentylator wpuszczający powietrze do kompa,wentylatorek byl na karcie graficznej, wentylatorek na plycie glownej i na procku razem z radiatorem

Może i jest w tej Viście troche winy za spalenie karty , vista ma dość potęrzne wymagania graficzne więc zapewne “dociążyła” odpowiednio karte graficzną przez co karta więcej się grzała , możliwe że zbyt słabe chłodzenie karty może też słabo wentylowana buda i wszystko razem złożyło się na spalenie karty.

Przyczyną spalenia karty na 99% był zasilacz :!: . Masz zasilacz należący do tych najgorszych z możliwych.

Proponuję wymienić go jak najszybciej a już na pewno zanim zmienisz grafikę. Najlepszy będzie Amacrox 400:

http://www.allegro.pl/item168231417_ama … _lodz.html

za 120 zł

lub jeśli planujesz modernizację komputera http://www.allegro.pl/item178504043_zas … _fan_.html

lub na Fortrona który będzie najtańszym ale też dobrym wyborem

http://www.allegro.pl/item178525113_for … ar_fv.html

I ty się dziwisz, że ci sie coś spaliło :o :o :o

Wymień go jak najszybciej !!

Czyściłes kiedys kartę graficzną albo coś w tym stylu :?: I czy wcześniej pojawiały się jakieś problemy w grach 3D :?:

DraaK

Nie przesadzać z tymi zasilaczami - porty kart grafiki nie są bezpośrednio zasilane z zasilacza,napięcia podają przetwornice płyty głównej.

Karta grafiki z reguły siada z przegrzania GPU,pamięci ,podkręcania,starości,sama z siebie,czyli nie wiadomo dlaczego.

JNJN

Sorry ale to występowanie w obronie takiego śmiecia jest nie poważne. Wystarczy lektura kilku(dziesięciu) postów na różnych forach by mieć pewność Deer, Codegan, IBox i jeszcze parę innych marek to symbole totalnej tandety, chłamu i bezużytecznego złomu. To że zdarzają się przypadki iż komputery zasilane tymi “zasilaczami” nie padają po kilku latach nie zmienia faktu iż w zdecydowanej większości przypadków ich obecność w kompie jest przyczyną przeniesienia się niezliczonych komponentów komputera do krainy wiecznych bitów, bajtów i elektronów. Amen.

ALe skąś muszą to napięcie dostać najpierw one. Przetwornice nic nie zrobią, jeśli napięcie będzie dalekie od normy :roll:

DraaK

Ja nie występuję w obronie zasilaczy,ustosunkowałem się do tematu,bo nawet gdyby został uszkodzony zasilacz, czyli nagłe podniesienie napięcia na liniach/linii zasilania ,karta grafiki padła by raczej jako ostatnia,wcześniej padł by dysk,napędy,pamięć,płyta.A prawdopodobne przyczyny spalenia napisałem wyżej.

Oczywiście złego zasilania też nie można wykluczyć,że się przyczyniło do padnięcia karty.

Znowu nie przesadzaj na takich i podobnym ich zasilaczach pracuje zapewne 80-90% kompów są to standartowe zasilacze w obudowach i na nich “komputerowcy” składają “maszyny” które to w niemodernizownym hardwarowo kompie będą działały latami , problemy zaczynają się kiedy zaczynamy dokładać do kompa sprzęt lub wymieniejąc sprzęt (karty grafiki, procki) na lepsze a tym samym na bardziej prądożerne wtenczas należało by wymienić zasilacz ale niektórzy myślą że “dziadek” uciągnie , uciągnie ale do czasu…

I tu dałeś argument - bo wszyscy tak piszą … to i ja.

A zmienił byś go na Mustanga lub coś podobnego?

Otwórz pierwszy zasilacz jaki wpadnie Ci w rękę (z tych gorszych), od razu widać ‘‘kuchenna robotę’’, jest miejsce na np kondensator lub coś innego… a tam tego nie ma.

Stabilność napięć (z testu Codegena 250X), 13,17V @+12V max na tej linii może być 12.60V. Na pewno przyczyni się to do skrócenia życia np twardego dysku

http://www.hard.nov.ru/text/32.htm

dariuszo zmień płytę na np ECS, ramy no-name, przecież wszyscy polecają np Abity i kości dobrej klasy.