Przyczyna spalonej karty graficznej?

(system) #1

Otóż tak posiadam komputer od 2 lat,przez ten czas nie miałem w nim ani jednej usterki,do czasu kiedy zainstalowałem Windows Vista Ultimate

po kilku uruchomieniach Windowsa(15-20) spaliła sie karta graficzna.I chciałbym zapytać co mogło być tego przyczyną?

Konfiguracja:

MSI K7N2Delta2

512Ram ddr(2x256)

Sempron 2500+

Winfast Leadtek GeForce PX6200TD(spalona)

Zasilacz Deer 350W

(walker123) #2

Raczej to nie jest wina Visty.. napisz jakie masz chłodzenie, to mogło być przyczyną :roll:

(system) #3

jeden wentylator wpuszczający powietrze do kompa,wentylatorek byl na karcie graficznej, wentylatorek na plycie glownej i na procku razem z radiatorem

(Zbych ) #4

Może i jest w tej Viście troche winy za spalenie karty , vista ma dość potęrzne wymagania graficzne więc zapewne "dociążyła" odpowiednio karte graficzną przez co karta więcej się grzała , możliwe że zbyt słabe chłodzenie karty może też słabo wentylowana buda i wszystko razem złożyło się na spalenie karty.

(Draakus) #5

Przyczyną spalenia karty na 99% był zasilacz :!: . Masz zasilacz należący do tych najgorszych z możliwych.

Proponuję wymienić go jak najszybciej a już na pewno zanim zmienisz grafikę. Najlepszy będzie Amacrox 400:

http://www.allegro.pl/item168231417_ama ... _lodz.html

za 120 zł

lub jeśli planujesz modernizację komputera http://www.allegro.pl/item178504043_zas ... _fan_.html

lub na Fortrona który będzie najtańszym ale też dobrym wyborem

http://www.allegro.pl/item178525113_for ... ar_fv.html

(Dybowski Filip) #6

I ty się dziwisz, że ci sie coś spaliło :o :o :o

Wymień go jak najszybciej !!

(Ovitz Pl) #7

Czyściłes kiedys kartę graficzną albo coś w tym stylu :?: I czy wcześniej pojawiały się jakieś problemy w grach 3D :?:

(JNJN) #8

DraaK

Nie przesadzać z tymi zasilaczami - porty kart grafiki nie są bezpośrednio zasilane z zasilacza,napięcia podają przetwornice płyty głównej.

Karta grafiki z reguły siada z przegrzania GPU,pamięci ,podkręcania,starości,sama z siebie,czyli nie wiadomo dlaczego.

(Draakus) #9

JNJN

Sorry ale to występowanie w obronie takiego śmiecia jest nie poważne. Wystarczy lektura kilku(dziesięciu) postów na różnych forach by mieć pewność Deer, Codegan, IBox i jeszcze parę innych marek to symbole totalnej tandety, chłamu i bezużytecznego złomu. To że zdarzają się przypadki iż komputery zasilane tymi "zasilaczami" nie padają po kilku latach nie zmienia faktu iż w zdecydowanej większości przypadków ich obecność w kompie jest przyczyną przeniesienia się niezliczonych komponentów komputera do krainy wiecznych bitów, bajtów i elektronów. Amen.

(McDracullo) #10

ALe skąś muszą to napięcie dostać najpierw one. Przetwornice nic nie zrobią, jeśli napięcie będzie dalekie od normy :roll:

(JNJN) #11

DraaK

Ja nie występuję w obronie zasilaczy,ustosunkowałem się do tematu,bo nawet gdyby został uszkodzony zasilacz, czyli nagłe podniesienie napięcia na liniach/linii zasilania ,karta grafiki padła by raczej jako ostatnia,wcześniej padł by dysk,napędy,pamięć,płyta.A prawdopodobne przyczyny spalenia napisałem wyżej.

Oczywiście złego zasilania też nie można wykluczyć,że się przyczyniło do padnięcia karty.

(Zbych ) #12

Znowu nie przesadzaj na takich i podobnym ich zasilaczach pracuje zapewne 80-90% kompów są to standartowe zasilacze w obudowach i na nich "komputerowcy" składają "maszyny" które to w niemodernizownym hardwarowo kompie będą działały latami , problemy zaczynają się kiedy zaczynamy dokładać do kompa sprzęt lub wymieniejąc sprzęt (karty grafiki, procki) na lepsze a tym samym na bardziej prądożerne wtenczas należało by wymienić zasilacz ale niektórzy myślą że "dziadek" uciągnie , uciągnie ale do czasu.....

(system) #13

I tu dałeś argument - bo wszyscy tak piszą ............. to i ja.

(Michal Kolatek) #14

A zmienił byś go na Mustanga lub coś podobnego?

Otwórz pierwszy zasilacz jaki wpadnie Ci w rękę (z tych gorszych), od razu widać ''kuchenna robotę'', jest miejsce na np kondensator lub coś innego... a tam tego nie ma.

Stabilność napięć (z testu Codegena 250X), 13,17V @+12V max na tej linii może być 12.60V. Na pewno przyczyni się to do skrócenia życia np twardego dysku

http://www.hard.nov.ru/text/32.htm

dariuszo zmień płytę na np ECS, ramy no-name, przecież wszyscy polecają np Abity i kości dobrej klasy.