Przyczyna złego odtwarzania muzyki z płyty CD

Mam laptop HP Pavilion.Po włożeniu nagranej płyty CD z muzyką, odtwarzanie jest zniekształcone. Odtwarzanie muzyki z dysku C jest poprawne.Jak sprawdzić czy odtwarzacz jest sprawny, czy może jest inna przyczyna takiego stanu?

jeśli format płyty to CD-Audio to istnieje możliwość powstania błędów w trakcie wypalenia samej płyty z materiałem muzycznym

najlepiej byłoby przetestować ta płytę na innym sprzęcie na wypadek powtarzalności problemu,

test jakości wypalonej płyty możesz wykonać za pomocą “Nero CD DVD Speed” z apletu Nero Toolkit

polecam do wypalnia płyt Audio program Burrrn

lub korzystać z Easy CDDA Extractor

natomiast do odtwarzania muzyki w systemach windows polecam foobar-a

klick

Dziękuję.Problem wystepuje przy odtwarzaniu każdej płyty CD.Te same płyty na innym sprzecie odtwarza sie ok.

sprawdź w Menadżerze Urządzeń w jakim trybie pracuje ten napęd optyczny, jeśli w trybie PIO to odinstaluj ten napęd i wykonaj restart systemu

jeśli tryb jest poprawny to należałoby odinstalować drivery audio obsługujące dźwiekówkę prawdopodobnie Realtek High Definition Audio Driver

i zainstalować ponownie, do deinstalacji polecam np Driver Cleaner.

niestety nadal nie mam pojęcia jakiego to rodzaju zniekształcenia, proszę o więcej szczegółów w tym zakresie, piszę o tym ponieważ

znam przypadki gdy zniekształcenia były powodowane przez słabą jakość listwy zasilającej do której był podpięty laptop

czasami sama zmiana ustawień sterownika potrafiła rozwiązać problem jakości odtwarzanego dźwięku :slight_smile: