Przyczyny spalania procesor


(8radek8) #1

Co może być przyczyną spalenia procka ?? nie licząc podkręcania i przez to przegrzanie, a także nie biorąc pod uwagę tego że nie ma styczności z wentylatorem na którym musi być pasta chłodząca i musi do nego przylegać

p.s kumpel mi ostatnio powiedział że mogę mieć spalonego procka, bo niby źle przypiąłem wentylator, a przecież był dobrze, są nawet ślady odbite po paście, czy on mnie przypadkiem nie kłamie ??


(Technik Elektro) #2

mógł zostać źle osadzony, co to za procesor ??


(8radek8) #3

E8400, ale dobrze był wsadzony równo i nie miał luzów w gnieździe, że np. nie był cały wsadzony tylko część wystawała u góry, wszystko było ok


(Technik Elektro) #4

to jak było ok i to podstawka 775 to raczej procek nie spaliłby się chyba że ustawiłeś b. wysokie napięcie...


(8radek8) #5

nie nie było nic ustawiane, wszystko jak z fabryki, ja mam płytę ip35-e i z tego co wiem to musi być bios najnowszy, a na mojej nie był aktualizowany więc chyba dlatego nie włącza się, ale jedno mnie dziwi bo po pierwszym złożeniu kompa chodził 5 sekund wyłączał się włączał znów na 5i tak w kółko, ale gdy jeszcze raz wszystko poskładałem (czyli jeszcze raz sprawdziłem czy wszystko jest dobrze powsadzane) to zaczął chodzić ciągle, nie wiem dlaczego tak)


(Technik Elektro) #6

musisz udać się do sklepu i poprosić o aktualizację biosu lub do jakiegokolwiek innego serwisu świadczącego tego typu usługę koszt max 50zł.


(system) #7

jaki masz zasilacz do tego zestwu i wogóle co to jest za zestaw. Testowałeś to na innym procku??

A co do przyczyn spalenia procesorów to najczęściej - źle nasmarowany pastą termoprzewodzącą, zmiana napięć, błędny montaż lub lipny zasilacz, który wysyła szpilki na napięciach.