Przyczyny spalania procesor

Co może być przyczyną spalenia procka ?? nie licząc podkręcania i przez to przegrzanie, a także nie biorąc pod uwagę tego że nie ma styczności z wentylatorem na którym musi być pasta chłodząca i musi do nego przylegać

p.s kumpel mi ostatnio powiedział że mogę mieć spalonego procka, bo niby źle przypiąłem wentylator, a przecież był dobrze, są nawet ślady odbite po paście, czy on mnie przypadkiem nie kłamie ??

mógł zostać źle osadzony, co to za procesor ??

E8400, ale dobrze był wsadzony równo i nie miał luzów w gnieździe, że np. nie był cały wsadzony tylko część wystawała u góry, wszystko było ok

to jak było ok i to podstawka 775 to raczej procek nie spaliłby się chyba że ustawiłeś b. wysokie napięcie…

nie nie było nic ustawiane, wszystko jak z fabryki, ja mam płytę ip35-e i z tego co wiem to musi być bios najnowszy, a na mojej nie był aktualizowany więc chyba dlatego nie włącza się, ale jedno mnie dziwi bo po pierwszym złożeniu kompa chodził 5 sekund wyłączał się włączał znów na 5i tak w kółko, ale gdy jeszcze raz wszystko poskładałem (czyli jeszcze raz sprawdziłem czy wszystko jest dobrze powsadzane) to zaczął chodzić ciągle, nie wiem dlaczego tak)

musisz udać się do sklepu i poprosić o aktualizację biosu lub do jakiegokolwiek innego serwisu świadczącego tego typu usługę koszt max 50zł.

jaki masz zasilacz do tego zestwu i wogóle co to jest za zestaw. Testowałeś to na innym procku??

A co do przyczyn spalenia procesorów to najczęściej - źle nasmarowany pastą termoprzewodzącą, zmiana napięć, błędny montaż lub lipny zasilacz, który wysyła szpilki na napięciach.