Przyczyny wysokiego pingu?

Witam!

 

Od dłuższego czasu szukam przyczyny wysokich ping, ale bez skutecznie. Chciałbym abyście mi pomogli bo sam nie daje rady,

moja sieć jest w domu jednorodzinnym i nie ważne czy tylko ja korzystam z internetu czy trzy komputery + tv i tak ping jest wysoki, nie ważne jaka pora czy rano czy noc (w nocy mam większy transfer).

A może tak więcej szczegółów ? Może po prostu masz słaby internet ?

Rozumiem, że “wysoki” ping jest tylko do internetu? Jak wysyłasz ping np. na domowy router, to problemu nie ma? Podaj też proszę szczeg. dostawcy internetu, używane urządzenie (firewall/modem).

do routera ping jest max 30. nawet jeśli mam słabego neta to dlaczego 3 miesiące temu było dobrze?

Co oznacza “wysoki ping”? Ile wynosi?

Witam, podaj jeszcze sposób transmisji. Powietrze (Czyli tak zwana radiówka)? Po kablu?

Pzdr. 

 

3 miesiące temu twój provider mógł nie mieć na 1 centralce 200 użytkowników teraz już może mieć …

od 150 do 1000+

radiówka, korzystam z wi-fi ale na kablu też jest taki ping

Sprawdź w którym miejscu występuje lag.

W zależności od systemu operacyjnego, pomocne będą narzędzia tracert lub traceroute.

tutaj mam ssa z tracert

http://screenshot.sh/n9h8Daabn7xnb

Jak dla mnie wygląda to ok. Te opóźnienia masz o każdej porze dnia, czy może w jakichś określonych godzinach? Występują wszędzie, czy przy określonych stronach/usługach?

O każdej porze, wszędzie.

Podłącz neta bez rutera kablem do kompa i zobacz czy nie ma pingów jak są to wina dostawcy. I wyslij ssy konfiguracji rutera.

znaczy z anteny prosto do komputera??

a co do routera to jest taki problem ze jak zresetuje router ustawie go, to juz strony routera mi nie chce załadowac, nawet jak podepnę pod kabel, wiec żeby zrobic ss’y muszę go zresetowac :smiley:

Tak z anteny prosto do kompa. Ustaw ruter tak że zresetuj go wejdź na 192.168.0.1 lub 192.168.1.1 i wejdz w wirles ustaw hasło i kabel od anteny wepnij do niebieskiego portu WAN i wejdz w opcje network >wan, jesli masz ruter z tp-linka i jesli tam wejdziesz poczekaj chwile antena dopisze wszystkie IP do rutera.

Nie mogę zmienic tego ip, chyba bede musiał ip wpisywac samemu? bo obecnie uzywam bridge mode w ustawieniach routera

 

Podłączyłem sie bezpośrednio do anteny i nadal jest Ping

To wina dostawcy to jest.