Przydział czasu procesora

Witam!

Mam pytanie odnośnie aplikacji (czy coś takiego w ogóle istnieje, a jeśli tak to … czy ktoś wie gdzie to można znaleźć), która pilnowałaby użycia procesora przez aplikacje?

Np. dla wybranej aplikacji ustalam, że może użyć maksymalnie 65% czasu procesora, ponieważ jest ogólnie wiadomo, że MS nie włożył zbyt dużo pracy w zarządzanie czasem procesora, co często kończy się “zwisem” gdy nasz kochany iexplore.exe połyka 100% i zostaje albo pomodlenie się albo reset :].

Wracając do programiku, będę wdzięczny za info.

Jeżeli iexplore.exe obciąża procka 100% przez dłuższy czas to przyczyną takiego stanu prawdopodobnie są wirusy , spyware lub inne nieporządane na kompie badziewia, proponuje przeskanować kompa antywirusem , programem ad-aware , spybootem lub spyremoverem a nastepnie wkleić log(do sprawdzenia przez fachowców) z programu HijackThis oczywiscie w odpowiednim dziale.

i najlepiej przesiąść się na alternatywę ie, np. opera tudzież firefox :smiley:

Proces “iexplore.exe” jest również uruchamiany kiedy na kompa “wlezą” różne robactwa zwłaszcza trojan downloader i wtenczas nie ma tu znaczenia którą przeglądarke bedziemy urzywać , w przypadku zainfekowanego kompa IE zostanie uruchomiony w tle , zaś pozbycie sie całkowicie z kompa przegladarki IE nie jest wskazane.

http://www.xp.net.pl/art/threadmaster.html