Przydzielanie IP użytkownikom i blokada sieci BitTorrent

Witam

Jestem Administratorem sieci w domu w Niemczech . Router na którym znajduje się sieć to model Buffalo WHR-HP-G54 . Mam kilka pytań dotyczących sieci :

1 Czy da się i jak można przydzielić poszczególne IP do każdego użytkownika sieci (chodzi mi oto jak użytkownicy ściągają jakieś pliki żebym później mógł dowiedzieć się kto i kiedy ściągał jakie pliki )

2 Jak zablokować na ustawieniach routera ściąganie plików z sieci BitTorrent

Dziekuje

Chodzi o to, żeby dany użytkownik miał zawsze taki sam adres IP? Jeśli tak, to router powinien mieć opcję rezerwacji adres IP dla określonego adresu MAC. Co do analizy pobieranych plików, to wątpię, aby router takie coś oferował, tutaj musiałby raczej działać jakiś analizator sieci, pytanie tylko, czy to jest zgodne z prawem i nie narusza prywatności.

Większość routerów umożliwia filtrowanie adresów IP i portów, można użytkownikom sieci zablokować dostęp do zakresu portów, na których działa sieć torrent.

Pozdrawiam!

Tak chodzi oto żeby przydzielić stałe IP dla każdego użytkownika . Czy mógł by mi jeszcze ktoś poradzić jak to zrobić ponieważ jest to pierwsza sieć jaka zarządzam i nie znam się jeszcze na ustawieniach routera , prosił bym o jakaś instrukcje

Dziękuję

Włącz na ruterze DHCP i wpisz tyle IP ile masz komputerów w tej sieci, a następnie na tych komputerach takie samo IP na sztywno i zaznacz aby pobierał IP z DHCP, wtedy każdy komputer ma jedno przypisane IP stałe