Przydzielanie ramu do karty graficznej

Kupiłem 1GB ramu a miałem wcześniej 256. Mam kartęgraficzą GeForce 4 MX 440 AGP8x 64mb ram. Jak przydzielić do tej karty 192mb ramu tak aby karta miała te 192 z ramu kompa.

Nie przydzielisz fizycznie części pamięci RAM dla karty graficznej, tak, aby system widział Twoją kartę graficzną, jako Geforce 4 MX 440 192MB. Jest to możliwe w przypadku zintegrowanej karty graficznej.

Ty możesz jedynie ustalić w BIOSie wartość AGP APERTURE SIZE, czyli rozmiar pamięci podręcznej karty graficznej, która będzie wykorzystywana w sposób dynamiczny do, np: obsługi tekstur - kolorowych obrazów, którymi są pokrywane trójwymiarowe obiekty w grach.

Może to nieznacznie zwiększyć wydajność, choć nie musi.

Odszukaj w BIOSie pozycji AGP APERTURE SIZE i przydziel dla Twojej karty 64MB pamięci RAM, więcej nie trzeba.

Mozesz rozwinąc temat ?

Mam 4GB ramu pod XP x86 i wiadomo ze nie da sie tak ustawic windy zeby widziala cale 4GB wiec przeniesienie czesci ramu dla Grafy byloby dobrym wyjsciem- może?

tej grafice nawet 1gb nie pomoże… po prostu nie nadaje się do gier … obsługuje dx7 i kosztuje od 20zł :wink:

pomyśl nad zmianą na np. radka 9800 lub gf6600