Przydzielenie nieprzydzielonego miejsca do partycji

Witam

Mój dysk twardy ma ok. 140 GB. Podzielony jest na 3 partycje:

C- 29, 80 GB

D- 113, 28 GB

H- 2, 56 GB

Wcześniej dysk D miał ok. 117 GB, ale odjąłem 4 GB. Teraz te 4 GB to miejsce nieprzydzielone. Jak przydzielić je do partycji H? Szukałem w Googlach, ale nie znalazłem tego, czego potrzebuje. Jeśli to się robi programem, to proszę podawać programy w wersji Polskiej.

Włonczasz panel sterowania potem wybierasz narzedzia administracyjne a potem zarzadzanie dyskami. Teraz juz sobie poradzisz.

Pozdro

Prond ,

Poradnik dla Ciebie

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Skorzystaj z darmowego programu EASEUS Partition Master

http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Part … 12861.html

Pozdr : )

Wiem gdzie to się włącza. Jak dysk D miał 117 GB kliknąłem na niego prawy przyciskiem myszy i potem na zmniejsz wolumin i zmniejszyłem go o 4 GB. Teraz te 4 GB to miejsce nieprzydzielone, a chce je przydzielić do partycji H.

Próbowałem już z tym programem. Nie umiem się nim posługiwać.

Jeżeli posiadasz system operacyjny Windows XP najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z w/w programu.

: )

Niestety, mam Windows 7 Ultimate

Program powinien działać pod “7”

Umiesz się nim posługiwać? Jeśli tak, to prosiłbym, żebyś wytłumaczył mi jak mam przydzielić nieprzydzielone miejsce.

Masz już zainstalowany???

Tak

Prond - jeżeli masz win 7 x64 to ten program nie…działa :frowning: na x86 działa :slight_smile:

a tu masz opis jak korzystać z programu EPM: :stuck_out_tongue:

easeus-partition-master-jak-zmieniac-rozmiary-partycji-t390172.html

Tak racja pod windows 7 x64 nie działa…

Dasz rade na podstawie tego poradnika ??

Spróbuję :wink:

Mam rozumieć ze posiadasz wolne nie przydzielone miejsce i chcesz je “przypisać” do danej partycji??

; )

Dokładnie

Otwierasz EPM klikasz PPM na partycję do której chcesz “dopisać” wolne miejsce i wybierasz “resize/move”

Dziękuję, pomogło :smiley:

Już jest wszystko spoko??

Taa