Przydzielenie pamięci RAM dla karty graficznej

Cześć jeszcze raz. Sprawa ma się tak, że chciałem dziś w BIOS-ie przydzielić trochę RAM karcie graficznej, jednakże jest pokazane tylko, iż moja zintegrowana karta Intel HD Graphics ma przypisane 128mb i opcja jest nieaktywna, nie mogę z nią nic zrobić. Przy okazji nie mam zakładki Advanced Options. Mój laptop to Acer Aspire 5742. Z góry dzięki za pomoc ;).

czemu chcesz przydzielić ram dla grafiki?

według specyfikacji karta ma w sobie 1024MB pamięci i nawet z tego nigdy nie skorzysta a dodatkowej pamięci w ram nawet nie ruszy

Czego się spodziewasz po tej namiastce karty graficznej zwanej “Intel HD Graphics”?

Po drugie - bios w popularnych (a nawet w większości) laptopach jest zawsze bardzo okrojony bo w laptopach nie zmienia się konfiguracji sprzętowej, więc nie ma potrzeby zmieniać ich ustawień.

Czyli jedyną opcją na poprawę ilości klatek w grach jest wymiana laptopa, tak?

 

Od kiedy ta karta “ma w sobie” 1GB pamięci? Co, w chipset ją wbudowali? Coś Ci się chyba pomyliło…

PS. pokaż mi tą “specyfikację” :wink:

przecież ten laptop ma w sobie NVIDIA GeForce GT 420M http://www.komputronik.pl/product/108153/Acer_Aspire_5742G_5463G50MNCC.html

Masz jeszcze jakieś wątpliwości?

Podałeś wersje 5742g, która posiada inną kartę graficzną.

pamięć to tylko miejsce do przechowania danych jako magazyn a lepsze detale w grach daje moc obliczeniowa czyli rdzeń karty graficznej, zwiększenie pamięci nie zwiększy mocy

Przeczytaj jego drugi wątek i już więcej nic nie pisz…

na jedno wychodzi a to znaczy tyle że masz słabszy układ graficzny, chcesz lepiej to kup lepszy

Do przechowywania danych jest dysk twardy.

Pośrednio zwiększy bo więcej danych będzie mogło być przechowywane i obrabiane w pamięci graficznej i procesor graficzny nie będzie musiał oczekiwać na dostarczenie nowych danych do obróbki. Tak samo pozostałe podzespoły komputera (np. CPU) szybciej będą mogły dostarczyć dane dla procesora graficznego. Jeśli ilość pamięci graficznej nie byłby tak ważna to nie było by obecnie popularnych kart z pamięcią graficzną o rozmiarze kilki GB.

Nie wychodzi na “jedno”

Wersja “G” ma zauważalnie wydajniejszą kartę graficzną.

magazyn to tak obrazowo, rdzeń przetwarza i magazynuje potrzebne dane w pamięci ram układu

Już się nie pogrążaj… To obrazowo…