Przydzielenie tylko części łącza dla WiFi - tp-link w8960n

Witam. Chciałbym się dowiedzieć czy da się i jeśli tak to jak mógłbym to zrobić: chciałbym aby laptop, który łączy się z siecią wi-fi w moim domu mógł wykorzystać tylko część łącza internetowego, a reszta byłaby przeznaczona dla komputera pc do którego podłączony jest router tp-link td-w8960n, natomiast gdyby laptop nie był podłączony do wi-fi to całe łącze byłoby dla komputera pc. Na komputerze PC mam Win7, na laptopie jest Vista. Chciałbym, aby tylko ten jeden laptop (więc domyślam się, że jakaś filtracja mac byłaby potrzebna) miał ograniczoną prędkość, natomiast jak podłączę inne urządzenie do sieci to wtedy byłoby już normalnie, aczkolwiek taka opcja nie jest niezbędna, jeśli się w taki sposób nie da to trudno, najbardziej interesuje mnie ograniczenie prędkości dla laptopa.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam.

Dodane 15.03.2011 (Wt) 17:54

Nikt nie jest w stanie mi pomóc? Jeżeli się nie da, to niech ktoś to napisze, wtedy będę wiedział, że trzeba poszukać innej metody, np. jakiegoś programowego ograniczenia prędkości na w/w laptopie (jeśli coś takiego da się, to chętnie przyjmę info, nawet na PW, co by tematu nie zaśmiecać).

Dodane 27.03.2011 (N) 10:15

Rozumiem, że się nie da? :o