Przydźwięk w laptopie gdy jest podłączony zasilacz

A więc problem znany większości posiadaczy laptopów, mam charakterystyczny przydźwięk okolo 5-10KHz, gdy jest podłączony zasilacz do komputera, wcześniej się dowiedziałam że zewnętrzna karta muzyczna załatwi sprawę, -ale nie załatwiła,

dalej jest ten wku…jący dźwięk,

następnie ktoś mi powiedział, że jak karta ma zasilanie to by wyłączyć ładowanie w slocie usb,

też tak zrobiłam i co i oczywiście nic!.

dźwięk jest tylko gdy jest wpięty zasilacz, co więcej nie ma znaczenia czy jest odkręcony volume czy nie - zawsze jest taki sam i zmienia się jedynie jak się otwierają jakieś strony lub programy…

-I tu moje pytanie, czy może ktoś wie jak się pozbyć tego przydźwięku, -dodam że lap to HP seria Compaq nx.

Czy już się nic nie poradzi…

pozdrawiam i dziękuje za pomoc :slight_smile:

Spróbuj z innym zasilaczem może to “piszczy” zasilacz ,a dokładniej rdzeń lub uzwojenie transformatora.

czy jestem to w stanie sprawdzić miernikiem, tzn, czy będą inne wskazania na mierniku, niż te podane przez producenta ? i na co zwracać uwagę?

Miernik tutaj nic nie pomoże. Jeżeli masz gwarancję możesz udać się do serwisu powinni ci wymienić zasilacz. Można też spróbować zakleić cewki o ile da się rozebrać zasilacz - tu masz poradnik odnoszący się do zasilacza ATX w stacjonarnym komputerze

http://psufaq.wordpress.com/2008/03/16/zaklejanie-cewek/

.

Mojim zdaniem jest to brak stabilizacji napiecia i w tym momecie pomoze tylko zmiana zasilacza.Mozesz rowniez sprubowac podlonczyc sie w innym miejscu mam na mysli inne domoswo u znajomego czy gdzies indziej poniewaz moze byc tak ze masz nietypowe napiecie w domu i to moze byc powodem tego dzwieku :slight_smile: pozdro