Przygarnę kompletny sprawny laptop

Jak w temacie… chętnie przygarnąłbym jakiś starszy, ale kompletny i działający laptop. Nie interesuje mnie nic z jakimiś wielordzeniowymi konfiguracjami uciągającymi Wiedźmina 3, po prostu chciałbym jakiegoś laptopa do zabawy z softem pod Win98/2k. Obecny mój laptop średnio uciąga systemy <Win7, a studenckie zasobności portfela nie pozwalają na droższe zakupy. Starszy sprzęt przydałby mi się na studiach do testowania kompatybilności napisanych aplikacji etc. Dlatego pytam, może ktoś ma jakiś sprzęt za koszty wysyłki + browar? (tak do 25-30 zł)

Z góry dziękuję, jeśli znalazłby się ktoś o dobrym serduszku :slight_smile:

CO jest złego w i3-2350M i 4GB? Czemu Ci nie uciąga Windows 7? czemu nie możesz sobie ćwiczyć na wirtualizacji?

Hmmm - no znalazłoby się coś, ale musiałbyś uzbroić się w trochę cierpliwości. Dopóki walczę z JPK w firmie, nie będę miał czasu pogrzebać w kartonach i sprawdzić co tam mam, i czy to w ogóle nadaje się do użytku. Zróbmy tak: jeśli niczego nie znajdziesz - to za jakieś 2 tygodnie przypomnij mi się na PW.

Specjalny laptop dla starych systemów? A od czego są darmowe programy do wirtualizacji?

tego i3 już nawet nie mam. Matryca RIP, do tego ojciec dobił dysk i musiałbym włożyć i tak w niego z 300-400 zł, żeby znów działał. HP g6 ma to do siebie, że dopóki nie zainstaluje sterownika nie daje obrazu po D-Sub/HDMI, więc opcja z monitorem zewnętrznym odpada.

wirtualizacja - owszem, da się. ale na pewno nie będzie to zbytnio płynne na Pentiumie ultranapięciowym, chcąc jednocześnie korzystać ze sprzętu. Zresztą natywnie zawsze jest wygodniej, stawiam jeden laptop obok, a na drugim szukam przykładowo solucji czy klepię dalej kod. Ale nie będę tutaj płaszczyć się przed wami. Kulturalnie tylko zapytałem. Oczywiście, dałoby się dogadać jak coś :slight_smile:

 

 

EDIT. On uciąga 7, nie uciąga niższych. Najbardziej mi zależało na wstawieniu Win2k, chciałem nawet na tym Ivy Bridge (P2117U), ale nie chce wybootować instalator. Windows XP bootuje, ale potem mam problemy ze znalezieniem sterowników (+ do tego jest przełączana grafika NV Optimus, której i tak XP nie obsłuży). Dedykowane dla XP nie działają.