Przygarnę starego laptopa / netbooka

kupię

(Saphrii) #1

Witajcie,

 

Jeśli komuś zajmuje miejsce jakiś starszy i raczej niewielki (w okolicy 8~13 cali) laptop/netbook coś klasy PentiumM / Core1 / Core2 / Atom, ok 1GB RAM, to chętnie przygarnę za niewielką (symboliczną) kwotę - czekam na propozycje.

 

Sprawny, niezawieszający się, z w pełni działającą klawiaturą qwerty.

Laptop musi posiadać sprawne: min 2 porty USB 2.0, kartę sieciową LAN i/lub WLAN, zasilacz (o ile jest zastosowany inny niż 19V na popularną wtyczkę 5,5/2,5mm)

Akceptuję: wyświecenia/rysy/wyszczerbienia obudowy, brak dysku (lub uszkodzony), brak napędu (lub uszkodzony), niedziałającą baterię (choć mile widziane choćby krótkie podtrzymanie "na czas zamknięcia systemu").

 

Bartosz

 


(takijeden.ninja) #2

Będzie ciężko coś takiego znaleźć jeśli nie znajdzie się jakaś dobra dusza. Twój budżet to jest +/- wartość tylko jednego z kilku elementów składowych (RAM, zasilacz, matryca). Ostatnio reanimuję laptopy, stare biznesówki i stacje robocze (hp/fujitsu) i najniższa cena wybebeszonego trupka to było 90 zł. Oczywiście nie nadawał się do uruchomienia i został dawcą.


(Longhorn2009) #3

40zł wart jest zasilacz, nie mówiąc o sprawnym laptopie.


(Saphrii) #4

Oczywiście nie przyczepiłem się konkretnie Della ujętego we wcześniejszym opisie, to był przykład na coś w tym formacie / wymiarze, lub mniejszym.

 

Rozszerzam możliwości - może być też jakiś netbook z atomem, lub coś na pentium M, zasilacz nie wymagany, jeśli można zastosować standardowy 19v z wtyczką 5,5/2,5mm.


(takijeden.ninja) #5

Przeglądnij kategrię “Laptopy/uszkodzone” na Alledrogo. Pojawiają się tam sprzęty, którym “prawie” nic nie dolega czasem za półdarmo. Sam szukając konkretnych podzespołów tam zerkam, bo przy niektórych podzespołach niejednokrotnie lepiej  i taniej jest kupić “półtrupka” niż pojedynczy element.