Przygasa mi matryca laptopa po włączeniu zasilania

Witam, korzystam z Dell inspiron 1720 już od ponad 12 miesięcy. Od kilku dni jednak trapi mnie pewien problem. Gdy mam włączone zasilanie przygasa mi matryca, gdy odłączę zasilanie i korzystam jedynie z baterii to matryca się rozjaśnia. Sprawdzałem już kilkakrotnie ustawienia zasilania i jasności obrazu, wszystko jest ustawione na maksymalne parametry. Wyjmowałem już baterię i uruchamiałem laptopa bez baterii i efekt ten sam - matryca przyciemniona. Podłączałem już nawet zasilanie do różnych gniazdek - bez poprawy. Proszę o pomoc.

serdeczne pozdrowienia

Dodane 29.04.2009 (Śr) 21:25

Zauważyłem że zasilacz jest dość ciepły, może wina leży po jego stronie, skoro dostarcza zbyt słabe napięcie, monitor mógłby przygasać. Z koleii po odłączeniu zasilania bateria mogła by generować właściwe napięcie i monitor mógłby się rozjaśniać. Mam zasilacz 100-220V 90W nie wiem gdzie mógłbym dostać najszybciej taki nowy, na allegro nie ma, na stronie della już sprawdzałem i takich też nie widziałem. Proszę pomóżcie.

Patrzyłeś jak masz ustawione schematy zasilania? Może tam coś poprzestawiane?

Zasilaczowi nic do tego, że Ci matryca przygasa.

Tak mam dobrze ustawione schematy zasilania. Nic nie pomaga. I chyba masz racje, zasilacz jakby działał prawidłowo. Co z tym zrobić?

Dodane 04.05.2009 (Pn) 12:10

Czy ktokolwiek wie coś na ten temat i może coś poradzić?

z góry dzięki za pomoc

Dodane 13.05.2009 (Śr) 8:14

Rozwiązałem problem, przyczyna tkwiła w tym że miałem zainstalowanego Linuxa (obok Win), gdy raz podczas uruchomienia wybrany został Linux i później zrestartowany komputer i wybrany Windows przygasła matryca. Wystarczyło znowu podczas uruchomienia wybrać Linuxa i matryca sama się przestawiła na prawidłowe działanie, na powrót zrestartowałem komputer, i wszedłem do Windowsa już z prawidłowo działającą matrycą.