Przygasa mi matryca laptopa po włączeniu zasilania


(gajkosura) #1

Witam, korzystam z Dell inspiron 1720 już od ponad 12 miesięcy. Od kilku dni jednak trapi mnie pewien problem. Gdy mam włączone zasilanie przygasa mi matryca, gdy odłączę zasilanie i korzystam jedynie z baterii to matryca się rozjaśnia. Sprawdzałem już kilkakrotnie ustawienia zasilania i jasności obrazu, wszystko jest ustawione na maksymalne parametry. Wyjmowałem już baterię i uruchamiałem laptopa bez baterii i efekt ten sam - matryca przyciemniona. Podłączałem już nawet zasilanie do różnych gniazdek - bez poprawy. Proszę o pomoc.

serdeczne pozdrowienia

-- Dodane 29.04.2009 (Śr) 21:25 --

Zauważyłem że zasilacz jest dość ciepły, może wina leży po jego stronie, skoro dostarcza zbyt słabe napięcie, monitor mógłby przygasać. Z koleii po odłączeniu zasilania bateria mogła by generować właściwe napięcie i monitor mógłby się rozjaśniać. Mam zasilacz 100-220V 90W nie wiem gdzie mógłbym dostać najszybciej taki nowy, na allegro nie ma, na stronie della już sprawdzałem i takich też nie widziałem. Proszę pomóżcie.


(Adalbert) #2

Patrzyłeś jak masz ustawione schematy zasilania? Może tam coś poprzestawiane?

Zasilaczowi nic do tego, że Ci matryca przygasa.


(gajkosura) #3

Tak mam dobrze ustawione schematy zasilania. Nic nie pomaga. I chyba masz racje, zasilacz jakby działał prawidłowo. Co z tym zrobić?

-- Dodane 04.05.2009 (Pn) 12:10 --

Czy ktokolwiek wie coś na ten temat i może coś poradzić?

z góry dzięki za pomoc

-- Dodane 13.05.2009 (Śr) 8:14 --

Rozwiązałem problem, przyczyna tkwiła w tym że miałem zainstalowanego Linuxa (obok Win), gdy raz podczas uruchomienia wybrany został Linux i później zrestartowany komputer i wybrany Windows przygasła matryca. Wystarczyło znowu podczas uruchomienia wybrać Linuxa i matryca sama się przestawiła na prawidłowe działanie, na powrót zrestartowałem komputer, i wszedłem do Windowsa już z prawidłowo działającą matrycą.