Przygasanie ekranu w czasie pobierania pliku

Mam na moim laptopie Lenovo G550 zainstalowany system windows 7 i moje pytanie jest takie. Jak zrobić lub gdzie to ustawić, żeby w momencie gdy nie robie na laptopie nic i nawet myszką nie ruszam, a pobiera mi się jakiś plik z internetu i w tym samym czasie chodzi mi radio RMF-FM uruchomione ze strony internetowej radia żeby monitor mi nie przygasał wtedy i poźniej żeby się laptop sam nie wyłanczał kiedy radio odtwarza muzyke ze strony i pobieram plik ze strony.

Gdzie to można ustawić i jak ? bardzo prosze o pomoc w tej sprawie.

Czytałem to 4 razy i CHYBA wiem o co Ci chodzi. Na początek zajmijmy się bardziej palącym problemem niż przygasanie monitora - człowieku! Stosuj przecinki, kropki i inne znaki interpunkcyjne i czytaj to co piszesz bo 11 letnia siostra mojej dziewczyny lepiej i logiczniej składa zdania wielokrotnie złożone niż Ty!

Sprawa druga - przy ustawieniach wygaszacz ekranu lub oddzielnie w panelu sterowania przy zarządzaniu energią będzie do ustawienia po jakim czasie ma wyłączać monitor i po jakim czasie ma wyłączać dyski twarde. Ustaw NIGDY i po sprawie. Dla laptopów możesz ponadto ustawić oddzielne ustawienia i jak jesteś podpięty pod prąd i jak działasz na baterii.

Tu masz kompendium i nawet filmik pokazowy co i jak zrobić:

http://windows.microsoft.com/pl-PL/windows7/products/features/power-management

lepiej niech wyłącza monitor jak pracuje na baterii oszczędza energie a do słuchania radia ci ekran nie potrzebny

Nie no tu się zgadzam, ale napisał też że mu się wyłącza laptop (wyłączenie dysków twardych lub przejście w stan hibernacji po określonym czasie bezczynności). W ustawieniach które podesłałem jest pokazane jak wyłączyć automatyczną hibernację kompa przy bezczynności - wygaszanie monitora celem jego oszczędności i oszczędności baterii można zostawić.

Chodzi mi o to, że jak przykładowo zostawie laptop włączony, który będzie mi coś pobierał z internetu jakiś plik, to żeby mi się laptop całkowicie przy bezczynności nie wyłączył. Bo wtedy plik mi się nie pobierze. Cały czas mam laptopa podpiętego do prądu. Więc jak sobie dobrze ustawić to, że jak odejde od laptopa i nie będzie się nic przy nim ruszało to laptop się nie wyłączy mi a plik pobierany z internetu cały mi się pobierze ?

Jak to ustawić i w którym miejscu ? - tak żeby było dobrze.

Tak jak masz na filmiku pokazane - wejdź w link który jest w moim wcześniejszym poście i tam masz wszystko pokazane. Włączasz sobie filmik i tam pani ładnie Ci wszystko mówi (w razie co są napisy ;] ) i zobaczysz sobie jak co ustawić. Po prostu wyłącz przechodzenie kompa w stan uśpienia i tyle. Tam to wszystko jest!

Odgrzeję trochę temat. Fajnie by było, jeżeli windows by się wyłączał/wygaszał/usypiał/hibernował (jak kto woli), kiedy naprawdę nic się nie dzieje na kompie od dłuższego czasu. Ale kiedy pobieram jakiś plik przez kilkanaście godzin, to mógłby “mądry” windows nie traktować tego jako bezczynności i czuwać.
Czy ktoś ma dobry pomysł, żeby mieć troszkę mądrzejszego windowsa, niż fabryczny?