Przygotowania do czystej instalacji Windows 8.1

Mam parę pytań m. in. jak się przygotować do czystej instalacji:

  • Zalogowałem się do Chrome na innym komputerze i wczytały się moje zakładki. Czy po formacie partycji jak zaloguję się do Chrome moje zakładki też zostaną wczytane?

  • Jak się formatuje partycje? Można to zrobić w instalatorze Windows 8.1? Jak sformatować partycję żeby zniknął także Windows 10?

  • Co mi bardziej polecacie? Odświeżenie komputera czy normalny format?

  • Słyszałem że są pendrivy o modelach 500 GB i 1 TB. Ile kosztują najtaniej?

Synchronizacja zakładek powinna wystarczyć, przywrócą się po wgraniu nowego systemu.

Formatowanie partycji wykonuje się na początkowym etapie instalacji po zaakceptowaniu licencji i wpisaniu klucza. Kasujesz partycje systemową i najlepiej też dodatkowe partycje wielkości 100-300MB.

Odświeżenie może odbywać się bez nośnika, efekt praktycznie ten sam. Zyskujemy świeży system (jeśli wybierzemy opcje bez zachowywania danych).

Kupno tak dużego pendrive to bezsens, do przenoszenia dużej ilości danych przewidziane są dyski HDD. Przy interfejsie USB 3.0 masz zapewnione transfery na poziomie ok. 100MB/s, a cenowo dysk 1TB 2.5" wychodzi ok. 250zł.

Mam dysk LENOVO (D:). To jest dysk z częściowymi informacjami aplikacji Lenovo takich jak Energy Managament czy Solution Center. Można go nie sformatować?

A no tak, można, odświeżając xD

Może przesadziłem z tym pendrivem 500 GB ale chodzi mi o kopię zapasową muzyki, wideo, dokumentów, nie aplikacji. Chcę po odświeżeniu uzyskać efekt taki jak przy pierwszym odpaleniu laptopa (nie wybieram opcji odśwież z zachowaniem istniejących plików) ale w tej chwili nie wiem ile miejsca (w gigabajtach) wynoszą te wszystkie typy plików. Potem policzę.

Moje pliki (muzyka, wideo, dokumenty) wynoszą razem 124 GB. Potrzebuję pendriva 128 GB. Ile kosztuje najtańszy model?

http://www.ceneo.pl/PenDrive/Pojemnosc:128GB.htm

Nie dzięki, na allegro kiedyś znalazłem model 128 GB za 38 zł

Jak chcesz kupić bubel - czyt. pendrive posiadający inną wielkość niż przewidział producent to droga wolna.

Mam inny pomysł. Mogę te pliki przesłać na OneDrive? Jeśli już zainstaluję Windowsa 8.1 i zaloguję się na Konto Microsoft to czy te pliki przesłane na OneDrive mi nie znikną?

Konto microsoft nie ma takiej pojemności standardowo, w dodatku przesłanie takiej ilości danych np przy uploadzie 1Mb zajęłoby bagatela ponad 300godz. Lepiej nie kombinuj tylko po prostu przenieś te dane na dysk D a w czasie instalacji nie formatuj go.

W aplikacji Ustawienia w sekcji Aktualizacja i zabezpieczenia > Odzyskiwania > Resetuj ustawienia komputera do stanu początkowego. Są tam 3 opcje: Zachowaj moje pliki, Usuń wszystko i Przywróć ustawienia fabryczne. Ta ostatnia opcja da możliwość zainstalowania wersji systemu Windows dostarczonej z moim laptopem czyli Windows 8. Więc jest nadzieja na powrót do Win 8 bez kombinowania! Sprawa zamknięta