Przygotowanie do konfigurowania systemu Windows. Nie wyłaczaj komputera

Po 8 godzinach “Cofania systemu sprzed 6 dni” laptop się włączył. Dałem teraz defregmentację dysków. Co powinienem zrobić, aby zabezpieczyć go, naprawić? I co z aktualizacjami, bo wyskoczyło mi, że są do zainstalowania…

Wczoraj zarządziłem aktualizację Windows 10 starym zwykłym dysku. Po załadowaniu aktualizacji do 100 % przez godzinę nie było postępu w kończeniu. Więc dałem opcję uruchom ponownie i wystartowałem z Windows 10 na dysku SSD. Potem uruchomiłem WIndows 10 na starym dysku i przy ponownym uruchamianiu przez ponad godzinę trwało zamykanie był komunikat Trwa przygotowanie Windows nie wyłączaj komputera. Trzeba było iść spać , wiec zresetowałem komputer i sprawdziłem, że mi się uruchomił windows 10 na dysku SSD , później stary windows xp. Potem zamknąłem komputer. dziś rano uruchomiłem windows 10 ze starego dysku i działał dobrze , ale przy zamykaniu przez ponownym uruchomieniem znowu jest to przygotowanie Windows. Straciłem cierpliwość i po 10 minutach zresetowałem. Wygląda na to ,ze windows 10 po nowych aktualizacjach bardzo obciąża komputer i na zwykłym dysku działa powoli. trzeba by to przyspieszyć. Może zrobić dla niego plik wymiany na dysku SD, tylko tam ma plik wymiany windows z dysku SSD . Żeby się nie mieszały. Sprawdziłem stary dysk C na błędy ,to ich nie ma . Może jeszcze defragmentację. Ale system powinien coś jaśniej podawać ,co się dzieje, żeby wiedzieć, czy się coś nie zapętla.