Przygotowanie do konfigurowania systemu Windows. Nie wyłaczaj komputera

(Xxx Johny V3xxx) #1

Wczoraj wieczorem podczas zamykania komputera kliknąłem "Zaktualizuj i zamknij" i poszedłem spać. Dziś wstaję włączam i od 3h widnieje napis: "Przygotowanie do konfigurowania systemu Windows. Nie wyłaczaj komputera."

Jak to rozwiązać :(?

(Marcin1025) #2

JA bym poradził zresetować komputer.Aktualizacje powinny się skonfigurować przy drugim uruchamianiu komputera.

W najgorszym przypadku uszkodzi się system lub system cofnie instalację aktualizacji.

(XMan) #3

Sprawdź:

F8 podczas uruchamiania komputera --> Ostatnia znana dobra konfiguracja --> Enter.

(Xxx Johny V3xxx) #4

Marcin1025 Jak zresetować komputer?XMan Komputer nie reaguje na F8.

Wyłaczałem go i włączałem i cały czas startuje od tego…

(XMan) #5

Nie trzymaj wciśniętego klawisza F8 tylko często klikaj na niego.

(Marcin1025) #6

Jak Ci się zawiesza komputer np; nie rusza się kursor to wciskasz przycisk reset na obudowie komputera.

Spróbuj wciskać f8 od samego momentu włączenia komputera powinno Cię przekierować do ostatniej znanej konfiguracji.

(Xxx Johny V3xxx) #7

Panowie tak robię, wciskam cały czas F8 od momentu uruchomienia lapka. Wpisuje hasło do bios, dalej klikam, klikam i wyskakuje logo asus, klikam dalej i pochwili znów wyskakuje napis… i mieli…

(Marcin1025) #8

Jaki masz system na tym laptopie?

Możesz użyć płyty z systemem i wybrać opcję naprawy systemu.Tak ja bym próbował to zrobić.

Jak bym nie miał ważnych danych na dysku to bym sformatował dysk i zainstalował system od początku.

(XMan) #9

Na laptopie może to być inny klawisz.

Wchodzisz tam gdzie jest tryb awaryjny a następnie wybierasz ostatnią znaną dobrą konfigurację - Enter.

(Xxx Johny V3xxx) #10

WIN8, z tym, że nie mam płyty, a dane ważne mam. Nie chcę formatować, tym bardziej, że to była tylko aktualizacja…

Czyli mam wejść przez tryb awaryjny, tak? i co potem?

(XMan) #11

Nie, wchodzisz tam gdzie jest między innymi tryb awaryjny --> strzałką wybierasz Ostatnia znana dobra konfiguracja --> Enter.

(Xxx Johny V3xxx) #12

No to teraz muszę pomyśleć jak wejść w tryb awaryjny i spróbuję to dać i zdam relacje

(XMan) #13

Podaj jaki to jest laptop, nazwa/model, powinno pisać pod spodem na naklejce.

(Xxx Johny V3xxx) #14

Laptop to ASUSX75JB-TY006H.

Hmmm… nic nie robiłem, bo miałem pracowity dzień, włączam laptopa i nagle się włączył. Wyłączyłem go dla sprawdzenia czy wszystko działa i wyłącza się teraz parę minut…

(ahonen97) #15

http://www.asus.com/pl/support/FAQ/1008253/ powinno pomóc daj znać

(MacGregor) #16

Bez płyty/uruchomionego systemu nie odpalisz trybu awaryjnego na systemach windows 8 wzwyż.

(Xxx Johny V3xxx) #17

Sprawdzałem tę stronę i nie pomogło. Przez całą noc zostawiłem na tym Czekaj i teraz laptop się włączył, ale muli. Więc chcę go cofnąć i wyłączyć aktualizacje, co myślicie?

(system) #18

Skoro się włączył, to niczego nie cofaj i nie wyłączaj aktualizacji. Tak to ostatnio działa! Zrestartuj go kilka razy i włącz/uruchom defragmentację partycji systemowej. Przed tym warto jeszcze oczyścić system Oczyszczaniem systemowym i CCleaner’em: http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Program,Windows,13061.html

(Xxx Johny V3xxx) #19

Za późno… Włączył się, ustawiłem  możliwość kliknięcia F8 przy rozruchu. Wszedłem w Windows Upadate, dałem żeby zainstalował kolejne aktualizacje i go zostawiłem. Przyszedłem po godzinie i laptop był zawieszony. Wkurzyłem się i go zresetowałem. Wszedłem w panel F8 i dałem cofnięcie do sprzed dwóch aktualizacji i proces się wykonuje…

Pytanie co potem???

(MacGregor) #20

Defragmentacja dysku i to w sumie tyle. No chyba że przy okazji straciłeś jakieś ważne programy więc będziesz musiał je ponownie zainstalować.