Przygotowanie komputera do defragmentacji

Chciałem zdefragmentować system ale wyczytałem na tym forum, że aby defragmentacja się powiodła trzeba usunąć pliki z Temporary Internet Files. Zawsze używałem do tego celu programu Easy Cleaner, lecz od dłuższego czasu boje się usuwać z tego folderu pliki, gdyż osiedlił mi się tam wirus, którego mam w kwarantannie, bo mój anty-wirus nie potrafi go usunąć. Dlatego pytam się czy jest jakiś sposób, aby móc usunąć pliki z tego folderu i zdefragmentować ten dysk?

Czy defragmentator dysków z Windowsa jest dość dobry czy polecacie użyć innego?

ale wirusa masz z pewnością w innym katalogu niż “Temporary Internet Files” chyba że ustawiłeś sobie tak w programie.

Podaje dokładną lokalizacje wirusa C:\Documents and Settings*****\Ustawienia lokalne\Temporary Internet Files\Content.IE5\2XQT4X0R\szukaj.gery[1].htm

CCleaner

  1. Uzyj CCleanera i pokasuj wszystkie śmieci

  2. Odłacz kompa od sieci

  3. Powyłączaj wszystkie programy działające w tle (głównie działające w trayu)

  4. Defragmentuj dysk programem np Diskeeper Lite (darmowy)

Chyba źle mnie zrozumiałeś. Chodzi mi o to, że jak program usuwa cookies ipt. to przez przypadek może usunąć/uruchomić wirusa.

A program do usuwania zbędnych plików to mam.

No więc czy moge spokojnie usuwać cookie, nie obawjając się narusznia wirusa?

tak

A jeśli nie jesteś pewien to ustaw we właściwościach kosza nie przenoszenie plików do kosza tylko od razu usuwanie

I mam jeszcze jedo pytanie o tego wirusa. Czym się charakteryzuje/powoduje wirus heurystyczny(HEUR).

To taki, którego nie ma w bazie danych danego programu, tylko aplikacja “przypuszcza”, że to wirus.