Przygotowanie PC pod GTA V

Siema.

Z racji tego, że za nie długo pojawi się Gta V na PC postanowiłem przygotować mojego PC-ta na tę grę, a więc chciałbym zakupić procesor, teraz posiadam G620.

Tak się zastanawiam, czy warto teraz kupić i3 2100, lekko podkręcić (płyta niestety ogranicza) i pośmigać do wiosny i wtedy kupić i5 3570k czy 2500k czy poczekać i nie kupować i3 ? Jednak i3 ma 4 wątki, zawsze to coś da przy tej grze.

Jeżeli macie pytania, co jeszcze posiadam w mojej skrzynce, patrzcie na podpis :slight_smile:

i3 2100 jest to dwurdzeniowy procesor chodź jeszcze nie taki zły, na maksymalnych detalach raczej nie uciągniesz ale na średnich owszem. Możesz poczekać do premiery GTA V na PC i spróbować jak będzie chodzić. Nikt jeszcze nie zna wymagań tej gry, ale znając życie będzie tak samo zooptymalizowana jak 4.

Jeśli już chcesz zmieniać to według mnie minimum na i5.

Ta grafika szału nie robi, więc dobry procesor za dużo nie pomoże (największa różnica będzie w grach które wykorzystują 3 i więcej rdzeni).

Jaki jest sens kupować procesory z odblokowanym mnożnikiem pod płytę H61.

Jest sens, ponieważ będę również zmieniał MOBO.

Czyli poczekam na i5 od razu,a jeżeli chodzi o grafikę, najpierw kupię procesor, bo grafikę nie dawno kupowałem, a jeżeli miałbym kupować to jaką ? Maks 400 zł, chodzi o używki.