Przygotowanie projektu baner reklamowy

Witam

Jak mam przygotować projekt na baner reklamowy o wymiarach np. 150cm na 100cm , to w Photoshopie o jakich wymiarach mam stworzyć projekt o takich samych? Bo jak wybiorę w CMYK 16bit o takich wymiarach to plik jest ogromny… Bo chodzi o stworzenie projektu który prześlę do firmy produkującej banery która następnie wydrukuje taki baner.

Zależy z jakiej odległości ów baner będzie oglądany taką należy wybrać ilość DPI . Czym mniej DPI tym gorsza jakość ( pixeloza ) ale mniejszy plik. 

Zależy również czym ta reklama będzie. jak bardzo skomplikowana graficznie będzie treść. Dla tych rozmiarów powinieneś rozważyć projekt NIE rastrowy ale wektorowy - Adobe Ilustrator lub Corel Draw

http://auctionrepair.com/pixels.html

To będzie baner reklamowy - logo, parę ikonek co to za sklep i strzałka w którą stronę się kierować.

To zapomnij o Photoshopie i grafice rastrowej. Działaj na wektorach w Adobe Ilustrator, lub Corel Draw

Akurat robiłem  baner o takich wymiarach w Photoshop (można oczywiście w innych programach). Plik wynikowy z PS był wielkości 170 MB mimo, że projekt zawierał dużo grafiki. Najlepiej spytaj się o parametry przygotowania pliku w  drukarni. Powinni podać jaka ma być docelowa rozdzielczość w DPI (minimalna rozdzielczość 150 dpi powinna być prawidłowa), czy będą oczka do zawieszenia banera, wielkość spadów lub ich brak, w jakim formacie ma być plik wynikowy (TIFF,PDF,JPEG). Plik możesz przygotować w 8 bitach na kanał. Pamiętaj o konwersji czcionek na kształt , jeżeli będziesz używał kolor czarny to złóż go: C-40%, M-30%, Y-30%, K-100%. Wymiary projektu w PS musisz utworzyć takie jakie mają być w rzeczywistości, czyli 150 cm  x 100 cm i rozdzielczość 150 pikseli/cal, tryb kolorów CMYK/8 bitów, oczywiście jeżeli drukarnia nie ma innych wymagań.