Przygotowywanie systemu Windows. Nie wyłączaj komputera

Witam zainstalowałem Windows 10 pro i mam problem z zainstalowaniem aktualizacji 2018.01 “AKTUALIZACJA ZBIORCZA WINDOWS 10 VERSION 1709 DLA SYSTEMÓW OPARTYCH NA ARICHITEKTURZE X64 (KB4058258” po kliknięciu uruchom ponownie teraz trwa przygotowywanie systemu Windows nie wyłączaj komputera i tak 4h czekam i nic proszę o pomoc.

Podpinam się i ja u mnie już były dwie próby instalacji owej aktualizacji,
prawidłowo przebiegła dopiero trzecia, czyli wczoraj jak włączyłem W10

1 polubienie

A zrobiliście wcześniej czyszczenie systemu? Miałem podobny problem i wystarczyło wyczyścić system (usunąć punkty przywracania i zaznaczyć wszystkie elementy do usunięcia). Później restart i ponowienie instalacji aktualizacji. Powinno pójść bez problemu.

W takim przypadku restart. Jak się ponownie uruchomić to czyszczenie systemu narzędziami od Microsoftu i ponowna instalacja aktualizacji.

Rzeczywiście aktualizacja KB4058258 jest dość problematyczna.
U mnie zadziałała dopiero metoda offlinowego dociągnięcia aktualizacji:
http://download.wsusoffline.net/

1 polubienie

U mnie proces za 3 próbą zakończyła się po 6 godzinach (komputer zostawiony na noc).

Teraz dla świętego spokoju nie włączam Windows Update jak nie krzyczy w Windows Defender Security Center.


Najgorsze, że problematyczna platforma z starym AMD (odbiegający od specyfikacji procesor).

To ciekawe. Mam asus m4a88t-m/usb3 oraz amd athlon II x4 (chyba w nazwie 640) x64 i nie miałem problemów z tą aktualizacją. :slight_smile: