Przygotowywanie urządzeń przy każdym ponownym uruchomieniu

Witam, mam problem, którego nie mogę rozwiązać odkąd wyszedł Windows 10. Otóż przy każdym ponownym uruchomieniu komputer “Przygotowuje” nowe urządzenia. Wyjątkiem jest wyłączenie komputera po czym włączenie go, wtedy podana informacja nie wyskakuje. System wykrywa jakby nowe urządzenie przez co zmienia się prawdopodobnie ID sprzętu, co skutkuje utratą weryfikacji konta MS, czy nowym ID TeamViewera co każde uruchomienie, co jest niezwykle wkurzające. Jeśli chodzi o TeamViewer to wyłączenie komputera i włączenie nie zmienia jego ID, za to wybranie z menu “Uruchom ponownie” już tak. Jak mogę sprawdzić co to za sprzęt jest uruchamiany podczas “Przygotowywania urządzeń”? Wyłączanie GUI ustawieniach rozruchu nie pomaga. Dodam, że wyciągałem każdą możliwą część z notebooka i winowajcą jest coś na płycie głównej.

Cześć.

Nie mam, co lepsze sprawdzałem przy każdym urządzeniu sprzętowe ID. Nic się nie zmienia. Teraz zauważyłem, że steam przy uruchamianiu wyświetla przez chwilę “Uaktualnianie konfiguracji sprzętowej”, żeby dało się jakoś wyłączyć GUI przy uruchamianiu systemu to bym zobaczył co to on tam ładuje, a tak muszę szukać.