Przyjazne linki URL - jak tworzyć takie zapytania


(Łukasz14) #1

Witam, mam pytanie odnośnie tworzenia przyjaznych linków. Mianowicie zauważyłem, że niektóre witryny mają tak skonfigurowane swoje URLe aby wyświetlały wyniki w Google dokładnie na taką frazę jaką się szuka. W załązniku podaję przyklad, o co mi chodzi. Proszę o pomoc w konfiguracji takich zapytań.


(dr.boczek) #2

czyli chcesz url

http://strona.pl/search/tresc

a PHP wykonuje skrypt

http://strona.pl?search.php&data=tresc

poczytaj w google o mod_rewrite i .htaccess


(Łukasz14) #3

Wiem jak się je tworzy, z tymże mam zagwozdkę dotyczącą tego, w jaki sposób zumi czy też inne portale tego pokroju dokładnie po wpisaniu takiej frazy wyświetlają swojego linka ze swoją “szukajką” w URL z dokładnie takim samym zapytaniem jakie wpisuje się w Google.


(dr.boczek) #4

przykro mi ale nie rozumiem, musisz sprecyzowac


(Łukasz14) #5

 

Tutaj jest to o co mi chodzi, wyświetlają się dokładnie takie frazy jakie się wpisze w Google.


(kostek135) #6

No w momencie, w którym crawler wejdzie na twoją stronę i znajdzie sobie link, po którym może nawigować do innej strony, to będzie po tym linku nawigował, i zapamięta nazwę po której nawigował, więc jeśli to będą SEO friendly URL, to taki też zapamięta, jeśli będą z key=value&… to takie zapamięta i tyle.


(Łukasz14) #7

Okej tylko jak sobie wygenerować tyle linków, które zazwyczaj są identyczne jak zapytanie?


(kostek135) #8

Nie rozumiem pytania.


(Łukasz14) #9

To może inaczej, czy istnieje możliwość wygenerowania autoamtycznych linków w adresie strony internetowej, aby zawierał dokładnie takie samo zapytanie jakie wpisze się w Google?


(kostek135) #10

Jak słowo daję. Wpisuje w Google: linki automatyczne i nie dostaję ani jednej sensownej frazy. Mam ogólnie wątpliwość, czy taki termin istnieje. Możesz opisać przez przykład co chcesz osiągnąć?


(Armon) #11

W Zumi.pl otrzymujesz takie wyniki, ponieważ prawdopodobnie tworzą podstrony na każde poszczególne zapytanie, jeśli zostanie zadane więcej razy. Ich wyszukiwarka na stronie musi nie tylko dawać wynik po zadaniu zapytania, ale również tworzyć jej odpowiednik, który mogą przeszukać boty. 

 

Jak to zrobić? No po prostu napisz algorytm, który tworzy content który mogą przeszukiwać boty.


#12

Przecież kolega pyta o słowa kluczowe i optymalizację kodu strony (SEO). Aby tak wyświetlało trzeba w treści strony umieścić słowa kluczowe odpowiadające szukanym frazom. To nie strona się dopasowuje tylko google dopasowuje wyniki.


(Łukasz14) #13

Okej, dostałem odpowiedź, o którą mi chodziło. Dzięki Armon :slight_smile: