Przyjmę działające stare części komputerowe, potrzebne do złożenia komputera dla starszej osoby do nauki, by nie wyrzucili jej z pracy

Cześć! Komputeryzacja postępuje nieubłaganie i wkrada się coraz śmielej do kolejnych zawodów. Pewna starsza osoba po ponad 25 latach pracy w jednej firmie dostała komputer, na którym miała pracować. Przeprowadzono szkolenie dla niej i jej koleżanki przez… Skype, a następnie specjalnie i na złość kierowniczka przeniosła młodszą koleżankę do innego działu. Starsza osoba nie dość, że nigdy nie miała do czynienia z komputerem, to teraz będzie musiała na nim pracować. Ponad rok brakuje jej jeszcze do emerytury, a teraz ciąży nad nią widmo utraty pracy. Pracując nie ma czasu na naukę, bo musi wykonywać swoją pracę, bez której nie obędzie się 300-400 osób. Nie chcę wyjawiać kto jest tą osobą, jednak chciałbym dla niej złożyć komputer, chociaż do nauki “ruszania myszką” czy pisania. Ze swojej strony mam starą obudowę, dysk WD 80 GB na taśmy oraz napęd DVD. Mam również starą myszkę i monitor LCD 17 cali. Na pewno nie zainstaluję jej programu, taki jak ma w pracy, bo on kosztuje tysiąc albo i więcej złotych. Jednak dzięki podstawowej nauce w domu, przy dajmy 15 minutach wolnych w pracy codziennie, powinna być w stanie nauczyć się tego programu. Dlatego proszę Was o pomoc, poszperajcie w swoich piwnicach, szafach czy innych zakamarkach czy nie macie jakiegoś starego, ale działającego sprzętu do oddania. Potrzebna jest płyta główna z procesorem, pamięć RAM, karta graficzna, zasilacz, klawiatura też by się przydała. Oczywiście za przesyłkę jestem skłonny zwrócić Wam pieniążki. Na złożonym komputerze zamierzam zainstalować jakąś dystrybucję Linuxa, w zależności od tego ile będzie mógł pociągnąć złożony komputer - oczywiście im lepszy tym lepiej. Od razu dziękuję wszystkim za pomoc!

Mogę wysłać płytę główną Asus p8h67-m le, nie działa jeden bank pamięci oraz jeden pin w gnieździe na procesor jest wykrzywiony ale płyta działała z prockiem i5 2500k więc powinno być wszystko okej.

Mogę dorzucić jakieś stare karty graficzne (gf 5500 itp) ale nie jestem w stanie powiedzieć czy działają.

Skoro nie działa tylko jeden slot na trzy to jest bardzo dobrze, wręcz rewelacyjnie. Jeszcze taka płyta z takim procesorem, jesteś pewny, że chcesz to oddać? W takim razie do zestawu potrzeba jakieś kości RAM, zasilacz, ewentualnie na pewno działającą kartę graficzną.

Nie działa jeden na dwa sloty (http://www.asus.com/Motherboards/P8H67M_LE/), płyta działała z procesorem i5, obecnie nie mam do niej procesora. Płyta leży nie używana, nie opłaca mi się jej sprzedawać przez ten slot. Jak ma się kurzyć to niech lepiej komuś służy.

Aha rozumiem, jednak raczej nie znajdzie się nikt z procesorem i5 do oddania. No chyba, że się mylę. Dzięki za propozycje i czekam dalej.

@Banan - szukasz tylko części czy całego kompa ?

Cały komputer również chętnie przyjmę.

Mogę przywieźć Core2Duo E4500 i napęd DVD.

 

Pamięć DDR2 też jakąś znajdę.

Ja również mogę coś dorzucić, daj znać Banan co będzie Ci potrzebne, coś się zawsze znajdzie. Ja sam chętnie przyjmę jakieś części, bo raz na jakiś czas jak uda mi się kompa złożyć sensownego to oddaje potrzebującym. Udało mi się już sporo kompów tak złożyć. Ja mogę dostarczyć praktycznie wszystko, choć na obecną chwilę to zbyt dobrych (mocnych) części nie mam. Ale wystarczy, że napiszesz co potrzebujesz i coś wyniucham. Mogę np. dostarczyć zasilacz, obudowę, dyski, pamięci, płyty z prockami, przewody.

 

Btw. taki komp http://allegro.pl/komputer-hp-dc7100-p4-2-8-ghz-1gb-cd-rom-i4279446042.html plus dysk i masz problem z głowy.  

Do Zlotu może być za późno, zależy mi na wysyłce. Oczywiście pokryję koszty.

Zatem kłódeczka. :slight_smile: