Przykładowe odwołanie do liceum

witam

potrzebuje przykładowe odwołanie do szkoły ponadgimnazjalnej

Przeczytaj lepiej ten temat jako źródło natchnienia

Po co pisać odwołanie? Ja rok temu po prostu udałem się do tego liceum, wbiłem się do tych babek co siedziały i robiły z tymi listami i podaniami i hasło “Dzień dobry, chciałbym odwołaś swoje podanie”. I bez problemu.

A rozumiesz różnicę pomiędzy “pisaniem odwołania”, a “odwołaniem podania”? :hahaha: Podpowiem, że pierwsza opcja zwiększy twoje szanse na dostanie się (bo wyrazisz swoją chęć uczęszczania do danej szkoły), a opcja druga spowoduje wycofanie twojej “kandydatury” w danej szkole.

No chyba, że chciałeś powiedzieć coś innego, tylko słowa się jakoś niefortunnie dobrały :roll:

No to marsz do sekretariatu danej szkoły i poproś o pomoc :stuck_out_tongue:

Może na pewien czas przyklej tamten temat ku przestrodze :roll:

Forum dobre na wszystko, co?

Odwołanie tzn, ze byłes już w jednej ze szkól przyjęty ale zwolniło sie miejsce w innej i tam poszedłeś a w tej pierwszej chcesz sie “wypisać”. O to chodzi?

No właśnie to nie zostało sprecyzowane. Ale jak ja składałem podania do liceum (dwa lata temu) to przez odwołanie każdy rozumiał pismo w którym uczeń prosi o przyjęcie do danej szkoły, gdyż jest na liście rezerwowych, bardzo mu zależy.

Złączono Posta : 29.06.2006 (Czw) 10:31

Natomiast to co ty mówisz outca$t. to było wycofanie podania ze szkoły.

Ale jeżeli klasa jest już pełna a na liście rezerwowej jest 10 uczniów to i tak nie ma szans żeby cię przyjęli?

Zależy od szkoły. Zazwyczaj jeżeli jest duże oblężenie danego kierunku to dyrekcja decyduje się na stworzenie dodatkowego oddziału o tym profilu (oczywiście jeśli warunki lokalowe i kadrowe pozwalają). A jak nie to proponują uczniom inny profil, czasami nawet miejsce w innym liceum (jeśli licea współpracują).

Złączono Posta : 29.06.2006 (Czw) 10:41

Aha i zależy co rozumiesz przez pełną klasę. U mnie w liceum są klasy po 30 uczniów, są po 35. Zależy od warunków, na ile szkoła może sobie pozwolić.

Skoro jestem na liście rezerwowej w danej klasie w danym liecum to po co mi inne liceum i profil skoro akurat chcę do danego.

W LO, które ja wybrałem raczej nie ma możliwości utworzenia dodatkowych klas bo jest 300 chetnych do klasy, z maks ilością 33 osób. Zresztą jeżeli tam jest 6 klas i do wszystkich tyle samo chętnych to raczej się nie sprawdza.

Ale budynek z gumy nie jest, a nauczyciele się nie sklonują. Wszystko zależy od szkoły. U mnie mówili max. 30 osób, a jakoś jest więcej w klasach.

I właśnie dlatego dziwi mnie, że użytkownik korek (i inni też) zamiast ruszyć się i popytać w szkole o wszystko, piszą na forum :?

zacznijmy od definicji

http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=39508

no miało być “odwołać”. Pisanie odwołania zwiększa szanse dostania się do szkoły?? Troche dziwne. Odwołanie czy to twoje wycofanie pisze się jak do tej szkoły się nie idzie, żeby zwolnić miejsce dla innych. Wiem, bo sam rok temu tak zrobiłem. Bo jeżeli dostałem się do liceum do którego chciałem to po co mam zajmować miejsce w innym?

silvver przeczytaj definicję podaną w linku od zeebee. Dokładnie to drugą definicję :?

Całość wygląda tak:

Do klasy przyjmowane jest np. 30 osób. Uznajmy, że z tego 21 wybrało tą szkołę jako pierwszą na liście i tu będą chodzić. Z pozostałych 9 osób 4 wybrały tą szkołę jako drugą lub trzecią, ale do innych się nie dostały i będą do niej chodzić. Pozostałe 5 osób wybrały tą szkołę jako drugą, lub trzecia i się do innych dostały. Do tej nie złożą papierów i na nie mogą tu chodzić. Te 5 osób się zwolni.

Teraz 5 osób pod kreską (czyli te które miały za mało punktów i się tak u klasyfikowały) mogą złożyć odwołanie. Jeżeli to zrobi cała piątka, na miejsce tych 5 osób które dostały się do innych szkół oni wejdą. Jeżeli np odwołał się numer 1,2,3,5,6 z listy to te 5 osób ma szansę się dostać. Jasne?

witam

potrzebuje przykładowe odwołanie do szkoły ponadgimnazjalnej

odwolanie od czego?

odwoływać się tz.-zwrócić się do kogoś, DO CZEGOŚ jako do instancji rozstrzygającej, prosząc o ponowne rozpatrzenie jakiejś sprawy

A wienc nie od czego tylko DO CZEGO :!:

a wiec odwolac sie od decyzji jakiejs instytucji nie mozna?