Przyklejane tematy-----mała zmiana

Witam.

Chciałbym się odnieść do “przyklejonych tematów” typu "masz problem z gg zgłoś tu" a mianowicie przeglądając je dochodzę że panuje tam taki bałagan że nawet osoby z dużą cierpliwością odpuszczają sobie odszukanie czegoś co ich dotyczy , a można to w prosty sposób zrobić przejrzystym wystarczy tylko zrobić tak by w przyklejonych tematach można było zakładać nowy temat ale dotyczący tylko i wyłączne tego przyklejonego tematu i wtedy wszystko jest na swoim miejscu i jest większa szansa rozwiązania problemu a także odnalezienia kwesti , która nas interesuje.

Przykład : Problemy

Przyklejony— masz problem z … zgłaszaj tu

I tu zakładamy nowy temat np.

Nie mogę się zarejstrować

A nie jak jest do tej pory

Nie mogę się zarejstrować… i czy ktoś odpowiedział czy nie jest pisany następny problem i robi się taki bałagan że hej.

Pozdrawiam.

Takie cos jest niemozliwe.

Musialby istnieć specjalny dział - jest ich już chyba dosyć

Zresztą na jeden z nich czekamy już długo i jakoś nawet nikt nas nie poinformował jakie są dalsze losy tego działu. Mówię o “Bezpieczeństwo w sieci - Wirusy, Spyware i logi HijackThis”, o którym pisaliśmy w http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … c&start=15

Noo to jest kolejna niespełniona prośba…

A ja sie odniosę do tego trochę przekornie, co nie znaczy - że Was (Lazikara i Bocziego) nie szanuję… bo gdzieżby - elita forumowa i super kolesie! :slight_smile:

Przypomnijcie sobie dzień - kiedy w jeden z weekendów powitał nas nowy kształt Forum… Tak się złożyło, zresztą zupełnie przypadkowo, że nawet zalożyłam topic o całej sprawie, głównie kładąc wydźwięk na to - czy nie będzie dublowania tematów itd.

Jakoś dziwnym trafem miałam zastrzeżenia również do powstania działu pt. “Logi z Hijack’a”, a i powiem więcej, oponowałam na grubo wcześniej, niż to stało się faktem. Pamiętam, że przeciwnikiem tego pomysłu był również Golden Finger…

Niewiem, ale wydawało mi się już wtedy (o czym pisałam), że dział działem, a logi i tak będą wklejane również w dziale Problemy.

Bo przewaznie struktura jest taka: user ma problem, no to myk do “Problemów”, a tam - od słowa do słowa; poprzez tzw. wywiad środowiskowy :lol: i poprzez eliminację innych winowajców - dochodzimy wreszcie do magicznych słów: “wklej log z Hijack’a”! :smiley:

No i jak było do przewidzenia - logi tu, logi tam! :twisted:

Jeszcze się pokuszę o taki rys socjologiczny (trochę to sprawdzałam nawet procentowo) - logi w dziale “Logi” powstawały zazwyczaj profilaktycznie! Ot, tak sobie - byle sprawdzić… :stuck_out_tongue:

No i teraz sobie popuszczam znowu wodze wyobraźni… i widzę, że powstaje ten nowy dział “Bezpieczeństwo w sieci…” i tam… znowu widzę… kolejne rozczapierzerzenie czego… ? Po prostu problemu!

Zanim user samoistnie - problem zaliczy do spowodowanych ingerencją badziewia… trochę wody w Wisełce upłynie!

Natomiast kris ma niewątpliwą rację - bałagan, jaki ma miejsce w dwóch przyklejonych tematach: Emule i GG, czasami zakrawa na niezły kabaret! :lol:

Naprawdę trzeba byc niezłym obserwatorem - by wiernie śledzić wielowątkowość wypowiedzi! :twisted:

I jeszcze mieć z tego jakiekolwiek korzyści!

Moje zdanie jest takie - wyodrębnienie tych dwóch obszarów tematycznych spowodowało więcej szkód, niż korzyści! :stuck_out_tongue:

A nie mogły się te tematy jednostkowe - normalnie turlać w dziale Problemy? Czy to nie byłoby bardziej czytelne… :roll:

Juz nie mówiąc o tym… że GG, to nie jedyny komunikator (skąd więc ten zaszczyt :twisted: ), a i Osiołek jest tylko jednym z wielu “SSAKÓW” :lol: w sieci!

Tłumaczyc to można tylko tym, że są to aplikacje przysparzające wielu problemów uzytkownikom.

No ja też się gubię, nie chce mi się tego wszystkiego śledzić w tych połączonych tematach…

Wychodzi na to, że najlepiej by było połączone tematy o logach, GG i EMule po prostu zamknąć, żeby bałagan się nie potęgował.

Natomiast dział “Bezpieczeństwo w sieci…” w takiej formie, jak ta proponowana, jest odrobinę niezręczny.

O wirusach pisze Pysiu w odpowiednim dziale, logi pojawiają się na całym forum, a wrzucenie ich do jednego działu z wirusami i spywarem to już byłby istny kociokwik (patrząc na wyodrębniony temat o logach, nie wyobrażam sobie, żeby jeszcze między tym przewijały się pytania o wirusy, antywirusy itp. )

Może lepszym pomysłem byłoby założyć taki mini- dział ( jak te prowadzone przez Sebastiana) o atywirusach, firewallach i oprogramowaniu antyspywarowym, ale o charakterze opisowo- poradnikowym.

Chodzi mi tu o krótki opis programu, jego plusów i minusów i krótki poradnik odnośnie konfiguracji. Mogłyby tam też pojawiać się linki do skanerów on-line i stron firmowych tych programów.

Był wielki krzyk z powodu zwiększenia ilości działów. :stuck_out_tongue: :silly:

Okazuje się, nie od tej chwili, że podział i tak jest niedostateczny :hahaha:

Jestem przeciwnikiem tematów-tasiemców, szczególnie w dziale Problemy. Wyraziłem to przy okazji propozycji powstania osobnego działu związanego z logami HijackThis.

Jednak, jeśli Forum nie może być dostosowane do naszych potrzeb, to ja dostosowuję się do Forum :twisted:

Ale, piszcie tu swoje propozycje podzielenia Forum na Działy, które może w jakieś mierze poprawi przejrzystość.

Głównie jednak chodzi o Problemy i tematy-tasiemce w Problemach.

Bo czym innym jest sprawdzona porada czy info o wirusach, a czym innym pisanie na temat rozwiązania problemu.

Chciłabym zobaczyć Wasze poważne propozycje całościowe, czyli jak byście widzieli nowy podział Działów z zachowniem tego co już jest, by nie przebudowywać go od początku.

I ważne: spóbujcie nie “wyłożyć” tematu :smiley:

:okulary:

Panowie forum jest w miarę przejrzystę (mogę to porównac z innymi)

ALe przydałby się taki działł Bezpieczeństwo komputerów

Gdie umiesczane by było wszytko związane z ochroną komputerów .A tak Ten temat mamy poruszany prawie we wszytkich działach

Pozdrawiam