Przykręcany wtyk DVI

Cześć. Weźcie napiszcie mi, dlaczego wtyk HDMI nie jest przykręcany do gniazda takimi śrubami, jak wtyk DVI? Mam w tej chwili monitor z przykręcanym wtykiem DVI. Chcę kupić nowy 27-calowy, który ma tylko wejście HDMI i D-Sub i czuję się przed zakupem niepewnie, czy wtyczki HDMI w monitorze i w karcie graficznej będą solidnie siedziały bez tych wkrętów :frowning:

hdmi ma inną budowę więc nie masz się co martwić.

I jest zdecydowanie mniejszy i lżejszy :slight_smile:

No że wtyk ma inną budowę, to wiem. Że jest mniejszy i lżejszy to też mi nic nie mówi, że będzie solidnie siedział w gnieździe. Nigdy nie miałem do czynienia z HDMI. Nie wiem, czy pod ciężarem wiszącego kabla wtyki nie będą się wyginały w dół. Jednak co śruby, to śruby w DVI :(

A czy USB się wygina czy coś? No właśnie, HDMI mechanicznie bliżej do USB niż do DVI dlatego nie trzeba śrub.

USB to inna bajka, bo kable do USB są cienkie i lekkie, natomiast kable do monitora są grubsze i cięższe. No i jeśli wypadnie wtyczka od USB to nic się nie stanie, natomiast kabel do monitora od grafiki to nie wiem czy nie ma zagrożenia dla płyty, jeśli się on poluzuje, albo wypadnie niechcący.

To nie jest sprawa zmiany wtyczki w stosunku do DVI, to są całkowicie inne sygnały i ilości żył w kablu

 W przypadku HDMI/DVI nie ma takiego zagrożenia, z VGA różnie to bywało.

 

Opracowaniem danego standardu przesyłania danych oraz nowych złącz zajmują się sztaby ludzi z największych firm elektronicznych i te opracowane rozwiązania są do tego przez wiele miesięcy badane przez organizacje zatwierdzające dane rozwiązania przed wprowadzaniem na rynek.

Miałeś do czynienia z HDMI? To nie DVI czy D-SUB, on sztywno siedzi w gnieździe bez przykręcania. Wpinany jest też głębiej niż taki wtyk DVI. Jest lżejszy, nie ma też pinów, więc ryzyko pogięcia takowych jest minimalne.

No o to mi chodziło :slight_smile:

Nie miałem nigdy do czynienia z HDMI. I o to też, co wyżej napisane, mi chodziło. Dzięki za wszystkie informacje, Czuję się teraz pewniej, czyli mogę już śmiało kupować monitor z HDMI, bez DVI ze śrubami :wink:

Zawsze można zastosować kątowe wtyki HDMI.

f-4world-kabel-hdmi-hdmi-katowy-19-19-m-

 

Chodziło mi po prostu o to, że dziwne problemy wymyślasz. Ale dobra, jak nie wiesz, to po to jest to forum, abyś się dowiedział.

Właśnie że nie jest inna bajka - zasada jest ta sama. Po prostu wtyk HDMI jest masywniejszy niż USB co likwiduje problem że kabel jest cięższy i grubszy od USB. I również jak USB HDMI jest hotplug co oznacza że mocna go do woli podłączać i rozłączać w trakcie działania kompa.