Przykurzony komp

czy brudny w środku komputer (chodzi mi o kurz)może wpłynąć na działanie lub szybkość komputera i jak bezpiecznie zacząć i skończyć żeby nie zepsuć kompa

Odkurzacz z końcówką plastykową i do roboty.

Szczególnie na temp. procka. Możesz też poczyścić sprężonym powietrzem w sprayu lub jeśli bardzo zabrudzony wydmuchać kurz sprężarką elektryczną. U mnie po takim czyszczeniu (sprężarką) temp. procka spadła o ok. 10 stopni C.

P.S. czyszczenia odkurzaczem nie polecam-ładunki elektryczne.

Polecam pędzelek aby “poderwać” kurz a następnie wyssać kurz odkurzaczem nastawionym na średnią siłę ssania. Z trudno dostępnych miejsc kurz i brud “wyganiam” sprężonym powietrzem. Ważne aby robić to regularnie tak co 1,5 miesiąca zależnie od miejsca ustawienia komputera

Jak już się dobierasz do środka to przesmaruj sobie łożyska we wszystkich wiatrakach. Nie zapomnij o zasilaczu. Będą ci wdzięczne i podziałają zdecydowanie dłużej i zdecydowanie ciszej (o zdecydowanie lepszym chłodzeniu nie wspomnę) :smiley:

Polecam do tego oliwkę zegarmistrzowską.

Ja czyszczę komputer sprężarką , i odkurzaczem z nałożoną … kolanówką ?=D Nie próbówałem jeszcze smarować łożysk , przy następnym czyszczeniu - spróbuje =).

A jak wydmucham pąpkom to też wlezie?

Już widzę te tumany kurzu po użyciu sprężarki :stuck_out_tongue:

a czy może wpłynąć to na szybkość startu systemu

oczywiście że się kurzy ale nie robi się tego w domu. Za to jaki efekt.

nie sądzę.

Sprężone powietrze. tylko nie dmuchaj tym z bliska bo ci może zamrozić NP.Grafike… ja przez przykadek czyscilem wentylator z blizka i był lodowaty:) :stuck_out_tongue:

Stary… Powiem tak… Jeśli nie chcesz wydawać kaski na sprężone powietrze, to zrób to odkurzaczem, ale WAŻNE najpierw usuń ładunki elektrostatyczne z rury od odkurzacza (np. przyłóż rurę do NIEPOMALOWANEJ częśći kaloryfera(np. koło zaworu)), albo do uziomu (wystającego bolca w kontakcie) Użyj też pędzelka, aby DOKŁADNIE oczyścić i pamięć RAM, jak i inne radiatory w Twoim kompie (grafika też jest wa ważna!!) A YAMADY nie słuchaj… im mniejsza temperatura w kompie tym lepiej :slight_smile: he he

Pozdro