Przykurzony komp

(Szymonnowak4) #1

czy brudny w środku komputer (chodzi mi o kurz)może wpłynąć na działanie lub szybkość komputera i jak bezpiecznie zacząć i skończyć żeby nie zepsuć kompa

(JNJN) #2

Odkurzacz z końcówką plastykową i do roboty.

(Dareks8) #3

Szczególnie na temp. procka. Możesz też poczyścić sprężonym powietrzem w sprayu lub jeśli bardzo zabrudzony wydmuchać kurz sprężarką elektryczną. U mnie po takim czyszczeniu (sprężarką) temp. procka spadła o ok. 10 stopni C.

P.S. czyszczenia odkurzaczem nie polecam-ładunki elektryczne.

(Marcus35) #4

Polecam pędzelek aby "poderwać" kurz a następnie wyssać kurz odkurzaczem nastawionym na średnią siłę ssania. Z trudno dostępnych miejsc kurz i brud "wyganiam" sprężonym powietrzem. Ważne aby robić to regularnie tak co 1,5 miesiąca zależnie od miejsca ustawienia komputera

(ak6) #5

Jak już się dobierasz do środka to przesmaruj sobie łożyska we wszystkich wiatrakach. Nie zapomnij o zasilaczu. Będą ci wdzięczne i podziałają zdecydowanie dłużej i zdecydowanie ciszej (o zdecydowanie lepszym chłodzeniu nie wspomnę) :smiley:

Polecam do tego oliwkę zegarmistrzowską.

(Ziben) #6

Ja czyszczę komputer sprężarką , i odkurzaczem z nałożoną .... kolanówką ?=D Nie próbówałem jeszcze smarować łożysk , przy następnym czyszczeniu - spróbuje =).

(Szymonnowak4) #7

A jak wydmucham pąpkom to też wlezie?

(Marcus35) #8

Już widzę te tumany kurzu po użyciu sprężarki :stuck_out_tongue:

(Szymonnowak4) #9

a czy może wpłynąć to na szybkość startu systemu

(Dareks8) #10

oczywiście że się kurzy ale nie robi się tego w domu. Za to jaki efekt.

nie sądzę.

(Osa 11) #11

Sprężone powietrze. tylko nie dmuchaj tym z bliska bo ci może zamrozić NP.Grafike... ja przez przykadek czyscilem wentylator z blizka i był lodowaty:) :stuck_out_tongue:

(Mamrock) #12

Stary.... Powiem tak.. Jeśli nie chcesz wydawać kaski na sprężone powietrze, to zrób to odkurzaczem, ale WAŻNE najpierw usuń ładunki elektrostatyczne z rury od odkurzacza (np. przyłóż rurę do NIEPOMALOWANEJ częśći kaloryfera(np. koło zaworu)), albo do uziomu (wystającego bolca w kontakcie) Użyj też pędzelka, aby DOKŁADNIE oczyścić i pamięć RAM, jak i inne radiatory w Twoim kompie (grafika też jest wa ważna!!) A YAMADY nie słuchaj.. im mniejsza temperatura w kompie tym lepiej :slight_smile: he he

Pozdro