Przyłączenie Hamachi do karty sieciowej

(Ziomek1801) #1

Witam mam problem z hamachi, wszedłem ostatnio w centrum sieci i udostępnień i tam zobaczyłem że nie ma sieci hamachi ale gdy spojrzałem dalej zobaczyłem że hamachi jest przyłączone do sieci publicznej. Gdy to zobaczyłem spróbowałem zagrać z kolegą przez hamachi i już się nie dało, proszę o pomoc. Z góry dzięki.

Oto screen: http://img210.imageshack.us/img210/3849/123nqa.jpg

ziomek1801 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

(roobal) #3

Masz uruchomioną aplikację? Przy pomocy aplikacji tworzysz wirtualną sieć lub sieci, do której inni mogą się podłączać. Bez tego nie da się nawiązać połączenia.

(Ziomek1801) #4

Ja wiem, ale na screen'ie pokazane jest że hamachi jest podłączone do karty sieciowej a to uniemożliwia granie przez wirtualną sieć.

(roobal) #5

Hamachi nie jest podłączone do żadnej karty sieciowej. Aplikacja tylko tworzy wirtualną kartę sieciową, cały ruch sieciowy przekazywany jest przez fizyczną kartę sieciową. Pokaż tablicę routingu, uruchom wiersz poleceń i podaj wynik poniższych poleceń kopiowanie-wynikow-polecen-wiersza-polecen-windows-t499881.html

route print

netsh interface ip show config

(Stefx) #6

Jeżeli Tobie i koledze hamachi działa poprawnie to musi wam działać gra. Gdy wchodzicie w jaką kolwiek grę gdzie jest opcja multiplayer wybieracie rodzaj połączenia w waszym wpadku będzie to LAN, możecie również zastosować opcję TCP/IP lecz wtedy osoba która nie jest hostem musi wpisać adres IP Hamachi Hosta i powinno wam działać.

(Ziomek1801) #7

Próbowałem z kolegą pograć w Minecraft, Saint Row The Third, Cry of Fear i Borderlands 2 i hamachi nie działa na tych grach.

(Stefx) #8

hamachi działa bo sam grałem, w Minecraft'a, reszty gier nie znam więc nie pisze o nich.

1)Sprawdź czy hamachi masz w ogóle zainstalowane

2)hamachi czasem po mimo tego że jest wyłączone to w twoim centrum udostępniani sieciowego i tak będzie widniało jako włączone więc najlepiej upewnij się że jest ono włączone

3) Musisz mieć nadany adres IP przez hamachi, jeżeli to nie pomaga usuń je ponownie z komputera i zainstaluj na nowo, czasami po sformatowaniu dysku i zainstalowaniu hamachi na nowo są widoczne jakieś pozostałości programu i nie włącza się prawidłowo co efektem jest nie wykrywanie sieci

4) Jeżeli wszystko poprawnie działa Sprawdźcie czy wasze kropki są zielone jeżeli nie to jest gdzieś jakiś błąd w połączeniu

Jeżeli do tego etapu wszystko było w porządku a dalej nie możecie się połączyć do gry w sieci lan to problem tkwi tylko w jednym a mianowicie waszym internecie. Sprawdźcie jakie macie najlepiej lącze. Jeżeli wasze IP zaczyna się od 192.168. . to korzystacie z łącza sieciowego które IP jest nadawane przez serwer wam a to oznacza że np. Macie zablokowany jakiś Port który akurat jest wykorzystywany przez Minecraft do gry przez sieć. Jedynie co wam pozostaje to skontaktować się z osobą która jest założycielem waszego internetu by odblokowała wam wymagany port na serwerze.

A jeżeli wasze Ip zaczyna się np. 72.68. . to problem tkwi w tym że któryś z was ma włączoną zaporę by ją wyłączyć wchodzisz w Panel Sterowania/Zapora Systemy windows i szukasz opcji wyłącz.

(roobal) #9

Jakbyś podał wyniki poleceń, to może by się coś wyjaśniło.

(Szametu) #10

saints row, oparte na steamie ma problemy z Hamachi. jak zresztą większość gier, wspomagana steamem. rozwiązanie ? wywalić hamachi i przenieść się na evolve vpn.

(Ziomek1801) #11

Problem rozwiązany. Ostatnio zwalił mi się komputer i wogóle się nie włączał więc zresetowałem BIOS i teraz hamachi działa poprawnie