Przyłączenie Hamachi do karty sieciowej

Witam mam problem z hamachi, wszedłem ostatnio w centrum sieci i udostępnień i tam zobaczyłem że nie ma sieci hamachi ale gdy spojrzałem dalej zobaczyłem że hamachi jest przyłączone do sieci publicznej. Gdy to zobaczyłem spróbowałem zagrać z kolegą przez hamachi i już się nie dało, proszę o pomoc. Z góry dzięki.

Oto screen: http://img210.imageshack.us/img210/3849/123nqa.jpg

ziomek1801 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Masz uruchomioną aplikację? Przy pomocy aplikacji tworzysz wirtualną sieć lub sieci, do której inni mogą się podłączać. Bez tego nie da się nawiązać połączenia.

Ja wiem, ale na screen’ie pokazane jest że hamachi jest podłączone do karty sieciowej a to uniemożliwia granie przez wirtualną sieć.

Hamachi nie jest podłączone do żadnej karty sieciowej. Aplikacja tylko tworzy wirtualną kartę sieciową, cały ruch sieciowy przekazywany jest przez fizyczną kartę sieciową. Pokaż tablicę routingu, uruchom wiersz poleceń i podaj wynik poniższych poleceń kopiowanie-wynikow-polecen-wiersza-polecen-windows-t499881.html

route print

netsh interface ip show config

Jeżeli Tobie i koledze hamachi działa poprawnie to musi wam działać gra. Gdy wchodzicie w jaką kolwiek grę gdzie jest opcja multiplayer wybieracie rodzaj połączenia w waszym wpadku będzie to LAN, możecie również zastosować opcję TCP/IP lecz wtedy osoba która nie jest hostem musi wpisać adres IP Hamachi Hosta i powinno wam działać.

Próbowałem z kolegą pograć w Minecraft, Saint Row The Third, Cry of Fear i Borderlands 2 i hamachi nie działa na tych grach.

hamachi działa bo sam grałem, w Minecraft’a, reszty gier nie znam więc nie pisze o nich.

1)Sprawdź czy hamachi masz w ogóle zainstalowane

2)hamachi czasem po mimo tego że jest wyłączone to w twoim centrum udostępniani sieciowego i tak będzie widniało jako włączone więc najlepiej upewnij się że jest ono włączone

  1. Musisz mieć nadany adres IP przez hamachi, jeżeli to nie pomaga usuń je ponownie z komputera i zainstaluj na nowo, czasami po sformatowaniu dysku i zainstalowaniu hamachi na nowo są widoczne jakieś pozostałości programu i nie włącza się prawidłowo co efektem jest nie wykrywanie sieci

  2. Jeżeli wszystko poprawnie działa Sprawdźcie czy wasze kropki są zielone jeżeli nie to jest gdzieś jakiś błąd w połączeniu

Jeżeli do tego etapu wszystko było w porządku a dalej nie możecie się połączyć do gry w sieci lan to problem tkwi tylko w jednym a mianowicie waszym internecie. Sprawdźcie jakie macie najlepiej lącze. Jeżeli wasze IP zaczyna się od 192.168. . to korzystacie z łącza sieciowego które IP jest nadawane przez serwer wam a to oznacza że np. Macie zablokowany jakiś Port który akurat jest wykorzystywany przez Minecraft do gry przez sieć. Jedynie co wam pozostaje to skontaktować się z osobą która jest założycielem waszego internetu by odblokowała wam wymagany port na serwerze.

A jeżeli wasze Ip zaczyna się np. 72.68. . to problem tkwi w tym że któryś z was ma włączoną zaporę by ją wyłączyć wchodzisz w Panel Sterowania/Zapora Systemy windows i szukasz opcji wyłącz.

Jakbyś podał wyniki poleceń, to może by się coś wyjaśniło.

saints row, oparte na steamie ma problemy z Hamachi. jak zresztą większość gier, wspomagana steamem. rozwiązanie ? wywalić hamachi i przenieść się na evolve vpn.

Problem rozwiązany. Ostatnio zwalił mi się komputer i wogóle się nie włączał więc zresetowałem BIOS i teraz hamachi działa poprawnie