"Przymulenie" oraz 0% bezczynności systemu (100% użycia proc

Witam!

Cieszę się, że mogę skorzystać z pomocy fachowców vortalu dobrychprogramow.pl. Jako, że jestem pierwszy raz na tym forum, proszę o łaskawość, jeśli jest to możliwe :wink:

Tak więc zaczynamy. Mój problem jest następujący.

Posiadam starej klasy komputer PC (7-letni), lecz dalej dobrze się trzyma. Nie będę się zbytnio rozpisywać co wymieniałem, a co nie - przejdę do sedna sprawy. Komputer ostatnio coraz wolniej działał, aż do wczoraj, kiedy zaczął piszczeć (ciągle) podczas gry w CS 1.6; mało wymagająca gierka. Jednak, gdy wyłączam ją - problem ustaje. Jest tak jak w temacie, gdy gram jest 0% bezczynności systemu, a aż 100% użycia procesora.

Proszę o sprawdzenie logów.

http://wklej.org/id/249273/

Podaj pełną konfiguracje komputera. Komputer zapewne jest najzwyczajniej zasmiecony, mozliwe równiez przegrzewanie sie podzespołów. W logach nic nie widze. Podaj jeszcze skrin z procesów w menadzerze zadan.

Konfiguracja:

Procesor: AMD Athlon 2200+ 1.8 GHz

Pamięć RAM: 1GB (GoodRAM)

Karta Graficzna: NVIDIA GeForce FX 5200

DYSK: Nie wiem, ale obszar - 80 GB

Zasilacz: Codegen 300W

Płyta Główna: Shuttle AK39N

Oraz screen: http://www.speedyshare.com/files/20022889/a.bmp

Jeśli jeszcze coś będzie potrzebne - proszę pisać.

może zasilacz nie wytrzymuje sprawdź napięcia i temperaturę procka

W czasie gry sie nie dziwie ze jest 100% ta gra nie jest az tak mało wymagająca ;). Dziwi mnie te piszczenie…bo nie wiem skąd ono wychodzi czy to są alarmy plyty gównej? czy miałes na mysli jakies inne piszczenie. Co do przymulania to zakładam ze nie czyscisz dysku ani nie robisz defragmentacji regularnie. Jesli chcesz miec wiecej fps’ow równiez moge ci pomoc swojego czasu sporo grałem w cs’a i mialem gorszy sprzęt od ciebie.

Dodane 28.12.2009 (Pn) 22:23

Czy ten zasilacz masz od początku komputera ? Jesli tak to jestem naprawde zdzwiony bo jest to 4 z najgorszych zasilaczy został umieszczony na CZARNEJ LISCIE i nie zdziwie sie jesli te piski wychodzą od niego.

No nie wiem, do wczoraj było wszystko OK :slight_smile: Nigdy nie ‘doskakiwało’ do 100%.

Raczej nie. To jest tylko i wyłącznie podczas włączenia/działania gry. Podczas działania programów (photoshop etc.) nic takowego się nie dzieje.

Co do defragmentacji - robię to sporadycznie - mniejwięcej raz na 3 miesiące. Głównie CCleanerem. Przy okazji czyszczę nim rejestr i inne badziewia.

Aha już wszystko wiadomo. Posłuchałem tak dokładniej - zasilacz…

Na jaki go mogę wymienić, tak aby pasował do mojego komputera? :wink:

Pozdrawiam i dzięki za pomoc…

Do jakiej kwoty ma byc ten zasilacz ? Defragmentacji nie robi się CCleanerem bo nie ma on takiej opcji :slight_smile: i częsciej oczyszczaj dysk wtedy nie bedziesz tracił na wydajnosci a co za tym idzie tez fps’ow w cs’ie. Zdefragmentuj dysk Start ---->Wszystkie Programy---->Akcesoria---->Defragmentator dysków

Co do zasilaczy polecam firme Chieftec, Fortron(nowy).