Przymusowa służba w wojsku - do kiedy

Dzisiaj ogłosili nieformalną amnestię, dla tych którzy się nie migali nagminnie. Więc nawet jak ktoś ma bilecik w rączce może go normalnie podrzeć.

Szkoda, chciałem pójść. Ale dla mnie szkoła ważniejsza (18 lat i technikum). Na zawodowstwo się nie wybieram.

Mówicie, że wojsko zmienia. Fakt, ale zmienia każdego w inny sposób. Jednych w tym miejscu ciągnie do alkoholu, inni wolą ten czas poświęcić choćby przyłożeniu się do treningów i rzeźbienia swojej postury.

taaa iść do woja żeby sobie posturę rzeźbić :lol!:

A ja jestem ciekawy, kiedy będzie można iść do WKU po wpis uregulowany stosunek do służby wojskowej :lol:

Całe szczęście że zrobili w końcu zawodowe wojsko :lol:

A po co ci on skoro służba w wojsku już nie jest obowiązkiem ??

fiesta , Służba nie jest obowiązkowa, ale wpisy czy stempel (bo nie wiem jak to jest) powinien znaleźć się w książeczce, a chociażby po to, że ja chcąc wziąść kredyt, nie dostanę go tak łatwo, banki mają zabezpieczenie, i jak nie pokażę kwitka o uregulowanym stosunku do służby wojskowej, to o kredycie można zapomnieć :lol:

Jak się mylę, to mnie poprawcie, ale w Alioże trza mieć uregulowany stosunek do słóżby wojskowej, by dostać kredyt, a więc w takim razie ja wiem, że nie muszę iść do wojska, ale patrząc teraz na moją książeczkę wojskową to jestem tak jak by gdzieś pomiędzy, bo nie muszę iść do wojska ale uregulowanego stosunku do służby wojskowej nie mam :lol: bynajmniej potwierdzonej na papierze, trochę zamotane, no ale …

Mam już sporo latek i w książeczce wojskowej wbitą kategorię A1 i brak wiadomości o przeniesieniu do rezerwy, o uregulowany stosunku (do służby wojskowej :P) nie wspomnę. Zaciągałem już kilkanaście kredytów i każdego kredytodawcę interesowała jedynie moja zdolność kredytowa a nie jakieś stosunki :P. Tym bardziej że teraz służba w MONie nie jest obowiązkowa :stuck_out_tongue:

fiesta ,

ok. W takim razie dzięki za info :wink:

http://www.mon.gov.pl/pl/artykul/6506

Koniec przymusowej służby wojskowej.

nic nie szkodzi abyś poszedł do tego “świetnego” miejsca aby sobie trochę porzeźbił swoją posturę. Skończysz szkołę i droga nadal otwarta :stuck_out_tongue: