Przypadkowe wyłączenie zintegrowanej karty graficznej

(Eriina) #1

Dzień dobry,

Kilka dni temu przypadkowo wyłączyłam zintegrowaną kartę graficzną intel w komputerze Windows 8 64-bit na skutek czego cały ekran mi zgasł i nie mogę wybierać żadnych opcji.

Jak mogę ponownie ją włączyć?

Proszę o szybką odpowiedź,

Pozdrawiam.

(ADR1991) #2

Poprzez zresetowanie ustawień BIOS. Możesz to zrobić poprzez wyjęcie baterii (CR2032) na kilka minut lub zewrzenie ze sobą odpowiednich pinów na płycie głównej.

(Eriina) #3

Czy po zresetowaniu BIOS stracę jakieś pliki w komputerze, czy wszystko będzie działało tak jak przedtem?

(Cedar) #4

W jaki sposób wyłączyłaś kartę graficzną?

Bios nie znajduje się na dysku i nie ma za wiele do plików, które na nim się znajdują.

W niesprzyjającej sytuacji (wprowadzone niestandardowe ustawienia w biosie) po resecie ustawień biosu, najwyżej system może się nie uruchomić ale plików nie stracisz :wink:

(Eriina) #5

Wyłączyłam przez Menadzer Urządzeń

(system) #6

Spróbuj uruchomić komputer w trybie awaryjnym (prawdopodobnie pulsacyjnie klawisz F8 podczas startu komputera) i wtedy w Menadżerze Urządzeń włącz kartę graficzną z powrotem. Następnie już zwykły restart komputera.

(Eriina) #7

Właśnie zrobiłam tak jak mi zalecałeś, ale niestety nic się nie zmieniło.

Czy istnieją jakieś inne sposoby? Może z monitorem coś się dzieje

(ADR1991) #8

Jeżeli karta została wyłączona w systemie to ta metoda nie zadziała.

(JeyJey) #9

Podczas uruchamiania Windowsa zresetuj komputer, po 2-3 takich restartach będziesz miał możliwość przejścia do trybu awaryjnego

(Eriina) #10

Resetowałam komputer przez kliknięcie przycisku włączania już ok. 5 razy lecz nic to nie pomogło.