Przypisanie numeru -siec isdn

Witam. Mam w domu siec isdn z przypisanymi 3 numerami. Do modemu mam podpiety adapter DeTeWe TA 33 do ktorego podlaczylem dwa telefony i mutlifunkcyjna drukarke( hp officejet 6500). Opis problemu: KIedy ktos dzwoni, na objetnie jaki numer, to odpowiadaja dwa telefony wraz z faksem ( dodam, ze w ustawianiach w-f drukarki mam przypisany nr dla faksu ), a chcialbym, zeby kazde urzadzenia mialo swoj wlasny nr. Nie mam pojecia co mam zrobic ( czy, w ogole mam to wszystko dobrze podpiete ), dlatego prosze Was o pomoc :slight_smile:

Zakończenie sieci ISDN posiada 2 wyjścia cyfrowe i 2 analogowe oddzielnie programowalne. Fax można zaprogramować na wyjściu analogowym ale nic nie wspomniałeś o rodzajach pozostałych telefonów. Analogowe programujesz inaczej jak aparaty isdn.

Fax i jeden tefon mam podlaczone analogowo ( poprzez ten adapter DeTeWe), a drugi tel isdn.

Posiadałem też 3 numery (lecz w chili obecnej zrezygnowałem ze względu na abonament)… Pod pierwsze analogowe podpięty był telefon, pod drugie analogowe komputer i internet, zaś pod cyfrowe telefon isdn. Podłączyłem wszystko (bez adaptera) bezpośrednio pod wyjścia zakończenia sieci i działały niezależnie każdy na swoim numerze. Jedyna rzecz to programowanie na zakończeniu numerów analogowych. Proponował bym podłączenie bezpośrednio do zakończenia sieci i zaprogramowanie zgodnie z instrukcją konkretnego numeru do konkretnego aparatu. Numer isdn przypisujemy w/g menu aparatu isdn, zaś do wyjść analogowych przypisujemy konkretne numery w/g instrukcji dołączonej do zakończenia sieci.

Tu jest niestety małe ale. W instrukcji tego nie ma - programując numer analogowy - programujemy tylko cztery ostatnie cyfry numeru (w przypadku programowania pełnego numeru dzwonią wszystkie aparaty). Na aparacie isdn możesz zaprogramować wszystkie numery, a dla każdego numeru możesz zdefiniować inny dzwonek. Też to przechodziłem i zajęło mi to około 3 miesięcy, ponieważ pracownicy tpsa niestety nie orientują się w programowaniu tych urządzeń. Natrafiłem na takiego montera który stwierdzi, że na jednym kablu nie można mieć 3 numerów.