Przypisanie połączeń internetowych

Witam

Mam pytanko czy jest jakiś program czy może da sie to jakoś ustawić w Windowsie zeby można było przypisać poszczególne połączenia internetowe do poszczególnych programów ?

Np --Program nr.1 używa połączenia lokalnego 1 do przeglądania stron internetowych

–Program nr.2 używa połączenia lokalnego 2 do odbierania poczty

Czy istnieje taki program do zrobienia czegoś takiego ?

mój system

Windows XP SP2

1gb ramu

procesor Pentium M 2.0GHz

z góry dzięki

Pozdrawiam

Krzysiek

Po co chcesz to zrobić? Masz do komputera doprowadzonych kilka “źródeł internetu”?

Tak mam kilka źródeł internetu

Dokładnie mam taki problem iż tak

w jednym domu do komputera idzie internet normalny i przypisane wewnętrzne IP (192.168.1. … )

i chciałbym w innym miejscu wejść na ten pierwszy komputer i mieć pełną kontrole nad nim poprzez inny komputer

tylko ze nie mogę sie połączyć z tym komputerem gdyż posiada on wewnętrzne IP

a potrzebuje codziennie wyłączać i włączać połączenie lokalne (karta sieciowa na kabel) jak ktoś ma może jakiś programik do automatycznego wył. i wł. połączenia internetowego

i ostatnio pomyślałem ze zrobię taką opcje

w komputerze pierwszym połączę sie z internetem poprzez kabel i bede używał normalnie tego internetu

później podłącze modem i bede wtedy posiadał zewnętrzne IP i bede połączony z 2 sieciami internetowymi

i będę mógł połączyć sie z drugiego komputera do pierwszego za pośrednictwem IP zewnętrznego które jest w połączeniu przez modem

i będę mógł wtedy na odległość wył. i wł. karte sieciową na kabel gdyż właśnie oto mi chodzi w tym całym ustawieniu

Patrzyłem już programy to ponownego łączenia z internetem ale dotyczą one tylko połączeń przez modem

i jak ktos zna jakis program do ponownego uruchamiania karty sieciowej albo przypisania poszczególnych połączeń internetowych do poszczególnych programów

Dodam ze nie mam możliwości ustawienia sobie zewnętrznego IP w sieci do ktorej jest podłączona karta sieciowa na kabel

Pozdrawiam

Krzysiek