Przypominacz

Szukam programu, który wyświetli mi okienko z przypomnieniem o godzinie i w dniu jaki sobie ustawie.

Wiem, że jest tego pełno i nie ma problemu ze znalezieniem (testowałem z 10 takich programów) ale ja szukam maksymalnie prostego, z minimalną lub zerową ilością innych opcji, musi być freeware bez potrzeby instalowania.

Musi być tylko opcja żeby przypominał codziennie o tym samym i o tej samej godzinie.

Może ktoś widział coś takiego?

Może być przypominajka bez instalacji czegokolwiek, wykorzystująca tylko to co masz w systemie (XP) i do tego napisana i przygotowana własnoręcznie? :slight_smile:

Jeśli tak:

-wklej do Notatnika taką prościutką linijkę:

WScript.Echo "Dość na dzisiaj. Wyłącz komputer i idź spać!"
  • zapisz jako plik z rozszerzeniem .vbs i uruchamiaj go z harmonogramu zadań, o wybranej godzinie i w wybranym dniu/dniach.

he he, sam skrypt jest spoko i działa jak na niego kliknę ale jak wrzucę go do harmonogramu zadań to coś nie chce się uruchamiać :?

miałem wyłączoną tą usługę ale ją włączyłem zrestartowałem kompa i nadal nie działa.

No tak. Zapomniałem dopisać, że aby ten skrypt się uruchamiał, konto z którego jest uruchamiany musi mieć ustawione niepuste hasło. Zresztą dotyczy to nie tylko tego vbs’a ale w ogóle działania Harmonogramu Zadań.

P.S. Uprzedzając - rozumiem, że hasło może być niepotrzebne (w sensie denerwującego klikania na ikonie użytkownika na Ekranie Powitalnym) ale można to obejść ustawiając hasło i włączając autologowanie (tip: “control userpasswords2” i wyłączenie ‘Aby się zalogować ten użytkownik musi podać login i hasło’).

nie nie, spoko! Testuje to na komputerze w domu gdzie nie mam hasła, ale potrzebne mi jest to na komputerze w pracy gdzie mam ustawione hasło użytkownika. To znaczy, że w pracy powinno być wszystko OK?

Powinno być OK. Gdyby jednak nie - ewentualnych błędów (związanych z harmonogramem Zadań) szukaj w %windir%\SchedLgU.Txt

OK, dzięki za “program” :slight_smile: