Przypominacz

(janek9971) #1

Witam,

Poszukuję programu, który mógłbym połączyć z aplikacją i ustawić przypomnienie. Chodzi o to że jak włączam jakiś program, to pojawia się tekstowe przypomnienie za każdym razem. Szukałem w necie ale ciężko jest coś takiego znaleźć, nawet nie wiem jak tego szukać, proszę o pomoc :smiley:

(lordjahu) #2

Co to przypomnienie miało by dawać ? Nie lepiej zostawić notkę na pulpicie ?

(bachus) #3

No ale co chcesz osiągnąć?

Nie wystarczy prosty batch:

@echo Zrób backup po zakończeniu pracy!

@pause

C:\Program Files\Nazwa_programu

Potem tylko zmienić ikonkę na 'przyjazną'.

(janek9971) #4

No widzę że jest problem ze zrozumieniem problemu.

Chodzi o to że jak włączam aplikację to od razu pojawia się komunikat, np. wyłącz zaporę i tak za każdym razem gdy włączam program.

(bachus) #5

A co jest nie tak w rozwiązaniu, które Ci podalem?

(janek9971) #6

A gdzie mam wprowadzić ten kod?

(bachus) #7

http://forum.dobreprogramy.pl/tworzenie-plikow-bat-jak-t299644.html

(janek9971) #8

No zapisałem tą komendę w rozszerzeniu bat uruchomiłem ten plik wsadowy, zamknąłem potem włączam aplikację i nic.

-- Dodane 09.07.2013 (Wt) 16:02 --

Wrzucam tu screeny.

zdjcie1jp_nnxepxx.jpg

zdjcie2jp_nnxepxs.jpg

(bachus) #9

Wiem, że jest gorąco - ale włącz proszę myślenie...

Masz trzy proste linijki:

@echo Zrób backup po zakończeniu pracy! --------------- [wyświetl komunikat]

@pause --------------- [zatrzymaj się do czasu naciśnięcia klawisza]

C:\Program Files\Nazwa_programu --------------- [uruchom odpowieni program]

Zastąp więc linijkę "C:\Program Files\Nazwa_programu" odpowiednią ścieżką do Twojego programu: możesz to sprawdzić naciskając prawy klawisz na ikonie programu:

image.jpg

Zamknij to w cudzysłów: "C:\Program Files...."

Intepreter myśli, że komedna to C:\Program a reszta to parametry.

(janek9971) #10

No ok ogarnąłem, ale teraz mam znów problem, bo to nie jest tak że ja włączę ten plik wsadowy i potem aplikację i mam komunikat, tylko aplikację uruchamiam przez plik wsadowy, to jedna sprawa. A druga to taka że po włączeniu się aplikacji przez plik wsadowy dalej nie ma komunikatu :confused:

(bachus) #11

Nie rozumiem. Skup się i napisz o co Ci chodzi.

(janek9971) #12

Chodzi o to że gdy uruchamiam aplikację to po jej włączeniu pojawia się okienko z komunikatem takim jakim ja chcę, za każdym razem gdy ponownie uruchomię aplikację.

(bachus) #13

No tak chciałeś... A jak ma być poprawnie? Kiedy ma się pojawiać komunikat a kiedy nie ma się pojawiać...

(janek9971) #14

Zawsze ma się pojawiać po uruchomieniu aplikacji i tyle. I jakimś przyciskiem zamykać ten komunikat żebym mógł korzystać z aplikacji.