Przypominanie o aktualizacji Windows10

Witam

Nie wiem czy piszę w dobrym dziale (wydaje mi się, że dział Windows10 za bardzo się do mojego problemu nie nadaje), jeśli nie, to proszę o przeniesienie. Mam Windowsa7, póki co nie zamierzam się przenosić na Win10 i wkurza mnie ciągłe przypominanie o aktualizacji, które raz na jakiś czas wyskakuje po uruchomieniu komputera, czy można coś z tym zrobić, żeby to okienko nie wyskakiwało?

To pierwsza sprawa, druga jest taka, czy jeśli nie zgodzę się na aktualizację na Win10, to system sam mi się nie zaktualizuje? Tzn. nie wydaje mi się, by tak mogło być, ale wolę się upewnić. Póki co cały czas ignoruję te powiadomienia, ale nie chciałbym kiedyś się obudzić i zobaczyć, że mi się system sam zaktualizował do 10 :) 

Inne pytanie jest takie, że gdzieś wyczytałem, że to całe przedsięwzięcie pt. “aktualizacja do Win10” zajmuje dużo miejsca na komputerze. Czy jest możliwość jakoś to usunąć, zlikwidować? Nie da się ukryć, że odkąd pojawiła się ta kwestia, to komputer wolniej mi się uruchamia i w ogóle mam wrażenie, że często wolniej pracuje (aczkolwiek może mi się tylko wydaje). Jest jeszcze kwestia, że po skanowaniu antywirusem mam masę plików, które “nie mogły zostać przeskanowane”, wszystko w folderze $Windows.~BT (podejrzewam, że to ma z tym jakiś związek?).  Czy może jakiś sens ma sformatowanie komputera i zainstalowanie systemu od nowa (choć wtedy chyba ta aktualizacja Win10 zainstaluje się automatycznie?)? Tak trochę z innej beczki jak często powinno się robić formatowanie komputera? Właściwie odkąd zainstalowałem obecny system na nowym komputerze 3,5roku temu, to żadnego formatu nie robiłem, może by mu się przydał?

Na koniec jeszcze pytanie o sam Win10, co sądzicie o tym systemie? Czy warto byłoby przejść? Choć raczej skłaniam się do pozostania na 7, tylko nie wiem jak długo jeszcze będą aktualizacje dla 7?

Pozdrawiam

Witam na jakiś czas powinien pomóc

http://www.dobreprogramy.pl/GWX-Control-Panel,Program,Windows,66797.html

u mnie 10 spisuje się świetnie a co do wsparcia poprzednich systemów  tak na prawdę nie wiadomo do kiedy beda wspierane.

co do programu GWX wybierasz pierwsze dwa przyciski po lewej na dole

click to disable get windows 10 (usunie powiadomienie )

oraz click to delete windows 10 download folder (usunie folder z plikami 10)

 

 Można, jednak te działania są z dnia na dzień coraz mniej skuteczne.

Na dysku C, gdzie mam Windowsa, mam około 23GB miejsca, 47GB zajętego, tam mam zainstalowane też wszystkie programy (swoją drogą ciekawi mnie czemu podczas skanu antywirusem, wyświetla mi 90GB przeskanowanych, skąd taka liczba? Na dysku D mam bardzo, bardzo mało zajętego miejsca). 

Odnośnie formatowania, to nie jestem zbyt obeznany, więc trochę pomyliły mi się pojęcia :slight_smile: Oczywiście miałem na myśli po prostu zainstalować na nowo cały system, nie wiem czy u mnie ten system jest zadbany czy nie więc może warto by było w taki sposób go uporządkować :slight_smile: Czy to by też coś dało i można by uniknąć tej aktualizacji do Win10?

Ogólnie komputera używam do takich codziennych, najprostszych rzeczy. Przeglądam internet, czasem muszę coś napisać, słucham muzyki, oglądam film, ale np. w gry nie grywam.

Mi pomógł inny sposób. Trzeba samemu trochę pogrzebać, ale działa. Sprawdź to:

https://www.slaskiecentruminformatyczne.pl/jak-usunac-aktualizacje-kb3035583-gwx-exe-windows-10-downloader-dla-windows-7-i-8-1/

Bez instalowania dodatkowych programów:)