Przypomnienie hasła windows XP

mam nietypowe pytanie :smiley: wind XP, nie pamietam hasła do mojego komputera. swego czasu dostalam nowy przestalam ten uzywac, ale teraz okazalo sie ze mam tam bardzo potrzebne dokumenty (stare prezentacje) i ni chu chu nie moge sie dostac na moje konto, tylko jako gosc a stamtad nie mam dostepu do dokumentow. (ok ok komus sie moze tlumaczenie nie spodobac ale taka jest wersja oficjalna)

potrzebuje przypomniec to haslo. nie zresetowac. sciagnelam juz jakis program ale z kolei nie dam rady zapisac go na plytce. jakies pomysly? mozna uruchomic laptopa z bootowac na poczatku nie z plytki ale z pendriva?

albo moze jakis inny program?? ktory nie potrzebuje wypalenia plytki?

ja sie nie znam ale na prawde przydalaby mi sie pomoc.

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu Swojego posta-> następnie skorzystaj z opcji Użyj pełnego edytora. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” i.t.p. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

Generalnie da się bootować z pendrive, da się bez płyty to zrobić innym programem. 

Przypomnieć hasło, a nie zresetować… tylko czy nie łatwiej zapytać o nie prawdziwego właściciela? 

(kotek? to znowu Ty?)

trzymajmy sie wersji oficjalnej, wlascicielem jestem ja :slight_smile: to forum komputerowe. dziekuje.

latwiej jest bootowac z pendriva  czy bez plyty innym programem? (i jak to technicznie zrobic)

dwa_zero, uruchom komputer w trybie awaryjnym (klikasz klawisz F8 podczas uruchamiana komputera) i wybierz konto Administrator które się pojawi na liście. Po zalogowaniu się na to konto zatwierdź komunikat że system działa w trybie awaryjnym klikając przycisk “Tak”. Następnie otwórz menu Start i wybierz “Panel sterowania”. W panelu sterowania wybierz aplet “Konta użytkowników” i kliknij swoje konto na liście a następnie wybierz opcję “Usuń hasło” i potwierdź operację klikając przycisk “Usuń hasło”. Następnie uruchom ponownie komputer.

 

Pozdrawiam!

Tyle że to właśnie spowoduje reset hasła, a nie jego przypomnienie / poznanie. No i trzeba znać hasło admina.

dobrze… 

panowie lubia podobno konkretne pytania :slight_smile:

jak bez wypalania programu ophcrack na plytce  zalatwic ten problem. jak to zrobic np z pendriva? ewentualnie jakiego innego programu uzyc zeby ominac uzycie plyty CD.