Przyspeszający dźwiek w filmie mpg

Mam film w pliku avi i gdy chce zmienić format,aby go sobie nagrać na płytę cd lub dvd,to wraz z mijaniem filmu dźwięk zaczyna wyprzedzać obraz (na początku filmu wszystko jest idealnie zsynchronizowane,ale potem szybciej gadają niż ruszają ustami-denerwuje to bardzo).

Czy jest jakiś sposób by się pozbyć tego problemu? (format zmieniany był za pomocą różnych programów WinAvi, DvdRip, Virtual Dub -i zawsze jest ten problem )

A na oryginalnym pliku filmowym też tak się dzieje? Bo takie głupie zabawy bez robienia kopii filmu, kończą się właśnie takimi rezultatami.

Dźwięk można przesunąć, ale jeśli jest on przyspieszony (nie przesunięty), to już się tego nie zrobi, chodź sposoby są, ale równa się to utracie jakości dźwięku. Nie wiem jakim oprogramowaniem dysponujesz, ja bym to zrobił w Adobe Premiere…

Na oryginalnym pliku wszystko jest ok. Tylko zmienić na inny nie mogę,bo wtedy z czasem dźwiek przyspiesza. Zobacze jak będzie w Adobe Premiere.

Czyli Ty go tylko konwertujesz i wtedy dźwięk się zniekształca?? Jeśli tak, to musisz użyć lepszego konwertera.

Najprawdopodobniej problem tkwi w dźwięku z tzw zmiennym bitrate i przy wczytywaniu filmu do VirtualDub pada pytanie czy przekonwertować go na stały bitrate (VD nie obsługuje zmiennego). Jeśli na to się zgodzisz dźwiek będzie sie rozjeżdżał z obrazem. Dlatego użyj programu VirtualDub Mod - tam jest mozliwość wyboru - tak lub nie. Wybierz Nie i konwertuj (powinno być dobrze)

Też miałem takie problemy z dźwiękiem.

Jeśli chcesz dokonać jeszcze konwersji np do VCD to możesz konwertować film bez dźwięku (wybierasz “no audio”), zgrywasz sam dźwięk do osobnego pliku a następnie dodajesz do filmu np w programie TMPGEnc.

Mam nadzieję, że jasno napisałem, jeśli nie to pisz na pw postaram sie znaleźć jakieś linki do procesu konwersji.

A co ma odtwarzacz do problemu kolegi ??

Prosze uważnie czytać tematy.

Post :arrow: Kosz